Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Desiatky letov American Airlines zostávajú zrušené, môžu za to problémové lietadlá Boeing

Desiatky letov American Airlines zostávajú zrušené, môžu za to problémové lietadlá Boeing

WASHINGTON 8. apríla (WebNoviny.sk) – Spoločnosť American Airlines, ktorá je z hľadiska tržieb najväčším leteckým prepravcom v USA, predlžuje o viac ako mesiac zrušenie zhuba 90 letov denne, keďže naďalej platí rozhodnutie regulačných úradov o pozastavení prevádzky problémových strojov Boeing 737 Max. Firma American Airlines informovala, že zrušenie časti letov predlžuje do 5. júna. Pôvodne plánovala, že obmedzenie počtu letov bude trvať do 24. apríla.

Prevádzka lietadiel Boeing 737 Max bola pozastavená v USA aj v iných krajinách v polovici marca po dvoch tragických nehodách tohto stroja v Indonézii a Etiópii. Letecký dopravca American Airlines má vo svojej flotile 24 lietadiel 737 Max.

Firma Boeing a americký Federálny letecký úrad (FAA) minulý týždeň uviedli, že Boeing potrebuje viac času na dokončenie zmien systému letovej kontroly, o ktorom sa predpokladá, že zohral svoju úlohu pri nehodách.

V piatok Boeing oznámil, že produkciu lietadla Max zredukuje. Od polovice apríla firma výrobu zníži z 52 na 42 týchto strojov mesačne, aby mohla sústrediť svoju pozornosť na nápravu softvéru letovej kontroly.

Viac k témam: American Airlines, Boeing, Boeing 737 MAX, Havária Boeingu Ethiopian Airlines (let ET302)
Zdroj: Webnoviny.sk – Desiatky letov American Airlines zostávajú zrušené, môžu za to problémové lietadlá Boeing © SITA Všetky práva vyhradené.

Top