Ste tu
Home > Kultúra > DEŇ ZEME UŽ DNES V TREBIŠOVSKOM PARKU

DEŇ ZEME UŽ DNES V TREBIŠOVSKOM PARKU

Deň Zeme už dnes v Trebišovskom parku
Zdieľaj tento článok

ŠOP SR Správa CHKO Latorica v spolupráci s mestom Trebišov – oddelenie školstva, ZŠ na Pribinovej ulici v Trebišove so ZO SZOPK Trebišov organizujú Deň Zeme, ktorý sa uskutoční 21.04.2016 o 13,30h v amfiteátri mestského parku v Trebišove. Žiaci základných a materských škôl sa zapoja do pripravených tvorivých dielní, v ktorých si vyrobia vlastné výrobky.


Už každoročne je zvykom, že Mesto Trebišov obdaruje každú zúčastnenú školu zeleným stromčekom, ktorý si žiaci vysadia na školských dvoroch. Pri príležitosti pripomenutia si významného ochranárskeho sviatku Dňa Zeme vyhlásili organizátori výtvarnú súťaž na tému: Život na lúke, v lese a vo vode. Súťaž je určená pre žiakov MŠ a ZŠ. Technika spracovania je ľubovoľná (kresba, maľba, koláž a pod.) veľkosť práce má byť vo formáte max. A3.


Hodnotiť sa bude v troch kategóriách:

  1. Kategória: žiaci MŠ
  2. Kategória: žiaci prvého stupňa ZŠ
  3. Kategória: žiaci druhého stupňa ZŠ

Súťaž prebieha od 21.03.2016 do 20.04.2016. Výtvarné práce budú vystavené 21.4.2016 v mestskom parku, kde budú prebiehať aktivity Dňa Zeme a následne budú umiestnené v Centre voľného času v Trebišove. Víťazné práce budú ocenené. V rámci Dňa Zeme sa piatok 22.4.2016 uskutoční pre žiakov základných škôl turistická vychádzka do Bačkovskej doliny.


Tlačová správa mesta Trebišov
Martina Kužmová

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top