Ste tu
Home > Médiá > Fotoreport > <i class="fa fa-camera"></i> DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ NA CSOŠ SV. JOZAFÁTA V TREBIŠOVE

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ NA CSOŠ SV. JOZAFÁTA V TREBIŠOVE

Dňa 3. decembra 2015 sa v priestoroch Cirkevnej strednej odbornej školy v Trebišove uskutočnil Deň otvorených dverí. Na odbory, ktoré ponúka táto inštitúcia bolo zvedavých vyše 400 návštevníkov.


Lákala ochutnávka

Možnosť navštíviť priestory školy využilo 3. decembra vyše 400 návštevníkov. Šlo o žiakov základných škôl, ktorí sem merali cestu spoločne so svojimi učiteľmi, alebo rodičmi. Cirkevná stredná odborná škola sv. Jozafáta sa na nich pripravila naozaj svedomito. Prichystala rôzne jedlá, sladké cukrovinky i nápoje. Nechýbali ani informácie o možnostiach štúdia jednotlivých odborov na škole a rôzne formy praktického, ale aj teoretického vyučovania.


0

5........

18

30

Súčasťou dňa otvorených dverí bola medzinárodná výmena odbornej praxe žiakov gastronomických odborov. Na svoje si teda prišla poľská a ukrajinská kuchyňa. Žiaci z týchto krajín pripravovali svoje národné špeciality a učili ostatných žiakov variť tieto jedlá a nápoje.

Barmanský kurz

Ten vyvrcholil práve v tento deň. Účastníci absolvovali záverečné skúšky pred komisiou. Pred očami verejnosti pripravovali rôzne druhy nápojov podľa zásad a pravidiel, ktoré sa počas predchádzajúcich dní naučili. Baristický krúžok zasa zaujal nápojmi z kávy, ktoré boli k dispozícii hlavne pre starších.

33

42

Úspech mali aj prezentácie slávnostných tabúľ. Žiaci odboru Hotelová akadémia pripravili slávnostné stolovanie s témou zemplínskych tradícií, slávnostné stolovanie na Valentína či tak, ako na Cypre. Svoje miesto na slnku zaujal aj novootvorený odbor – Škola podnikania, ktorý zasa prezentoval víziu založenia cvičnej firmy v oblasti cateringu.

65

Zaujali aj technické odbory

V nich sa prezentovala najmä možnosť interaktívnej výučby. V školských dielňach si záujemci mohli pozrieť zasa praktické veci, ako napríklad výmena pneumatík. Za zmienku určite stojí aj telocvičňa, kde sa to hemžilo rôznymi športovými aktivitami s modernými cvičebnými pomôckami.

IMG_2502

IMG_2526

IMG_2570

IMG_2553

Nikto sa nechcel zahanbiť

Ako som už spomínal, škola sa na svoj deň pripravila naozaj svedomito. Svoje práce prezentovali aj odbory Výroba konfekcie, Služby v cestovnom ruchu i odbor Kaderník. Myslím, že škola stopercentne zaujala. Zaujímavé odbory s možnosťou ďalšieho uplatnenia doplnené o príjemné a vynovené prostredie zohrali skvelú dvojicu. Pozri si video z tohto dňa a takisto aj fotogalériu!


FOTO: CSOŠ sv. Jozafáta v Trebišove
VIDEO: Internetová televízia Trebišov

 


Top