Ste tu
Home > Spravodajstvo > <i class="fa fa-play" aria-hidden="true"></i> DEŇ MATERSKÝCH ŠKÔL NA VIDEU

DEŇ MATERSKÝCH ŠKÔL NA VIDEU

Trebišov │ Žiaci trebišovských materských škôl oslávili v utorok 7. novembra Deň materských škôl „Pochodom pre zdravie“, do ktorého sa zapojili okrem detí aj ich rodičia, učitelia materských škôl i elokovaných pracovísk, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta.


Na pochode pre zdravie boli malí aj veľkí


Deň materských škôl spolu s našimi najmenšími ratolesťami oslávili aj ich rodičia a starí rodičia, ktorí prišli do sprievodu spolu s nimi. Na parkovisku pri Kauflande sa tak stretlo veľké množstvo zapálených ľudí. Danica Gajdošová, vedúca oddelenia školstva na MsÚ, povedala: “Týmto dnešným podujatím chceme zdôrazniť významnú úlohu a postavenie materských škôl v sústave škôl a školských zariadení.”

Inzerujte

Ďalej pokračovala: “Všetkým účastníkom dnešného podujatia srdečne ďakujeme za prijaté pozvanie, za vynaložené úsilie stráviť čas takýmto zdraviu prospešným spôsobom.” Všetkých zúčastnených na podujatí slávnostne privítal aj primátor mesta, Marek Čižmár, ktorý vyzdvihol hojnú účasť a skutočnosť, že staršie generácie idú mladším príkladom.

Na deti čakali zaujímavé disciplíny

Mesto Trebišov na svojom webe uvádza: “Deti sa tešili zo zaujímavých disciplín, ktoré pre ne pripravili pracovníci Centra voľného času Trebišov. Zabaviť sa, ale aj preveriť si svoju šikovnosť mohli na štyroch stanovištiach, kde plnili tieto úlohy: kotúľanie lopty, beh s rodičom (za ruku), hod kruhom na dreveného zajaca a slalom s loptičkou na lyžičke. Deti získali sladké odmeny, ale aj jabĺčko.”


Pochodom pre zdravie materské školy reflektovali na výzvu Slovenského výboru Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu, z iniciatívy ktorého vzišla myšlienka usporiadať Deň materských škôl na Slovensku.

Zostaň s nami v kontakte na Facebooku a neunikne ti žiadna novinka


Zdroj: Mesto Trebišov / Dobré správy z Trebišova / ITVTV.sk


Top