Ste tu
Home > Kultúra > DEŇ ANDRÁSSYOVCOV ZAZNAMENÁ UŽ 11. ROČNÍK

DEŇ ANDRÁSSYOVCOV ZAZNAMENÁ UŽ 11. ROČNÍK

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie košického samosprávneho kraja Vás srdečne pozýva v rámci Dni európskeho kultúrneho dedičstva na Slovensku a Tokajského vinobrania Čerhov 2016 na XI. ročník podujatia DEŇ ANDRÁSSYOVCOV.

Už 20. septembra

Už o týždeň sa trebišovské múzeum vráti na chvíľu do minulosti a pripomenie si význam rodu Andrássyovcov pre náš región a mesto. Program Dňa Andrássyovcov začína 20. septembra o 10:00 hod.

Začne prezentáciou pre žiakov základných a stredných škôl na tému „Andrássyovci ako podnikatelia, politici, zberatelia a dobrodinci.“ Prezentáciu bude viesť Silvia Lorinčiková zo Slovenského národného múzea v Betliari.

Prečítaj si: Trebišovské pamiatky: Mauzóleum grófa Júliusa Andrássyho

Program pokračuje o piatej

Druhá časť programu Dňa Andrássyovcov začína o piatej hodine popoludní a bude sa niesť v znamení viacerých hlavných programových bodov. Úvod tvorí Vítanie cisára Františka Jozefa I. v podaní divadla Cililing. Po nich nasleduje prezentácia Martina Urbana na tému Andrássyovci v Trebišove a posledným bodom programu bude vystúpenie Súkromnej základnej umeleckej školy z Novosadu.

Súčasťou programu bude aj prehliadka priestorov Mauzólea grófa Júliusa Andrássyho.

Deň Andrássyovcov 2016
Deň Andrássyovcov 2016

kalendar_september16

Top