Ste tu
Home > Šport > Futball > Dejiskom finále Copa América bude slávny štadión Maracana, úvodný zápas odohrajú v Brasílii

Dejiskom finále Copa América bude slávny štadión Maracana, úvodný zápas odohrajú v Brasílii

3.6.2021 (Webnoviny.sk) – Legendárny štadión Maracana v brazílskom Riu de Janeiro bude 10. júla hostiť finálové stretnutie juhoamerického futbalového šampionátu Copa América.


Známe je už aj dejisko úvodného duelu turnaja pod hlavičkou Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL), súboj Brazília – Venezuela sa uskutoční 13. júna v Brasílii na Štadióne Maného Garrinchu. Zaujímavosťou je, že Maracana bude hostiť iba finále.


Hrať sa bude bez divákov

Rovnaká súťaž na ňom vyvrcholila aj pred dvoma rokmi. Domáci Brazílčania tam zdolali výber Peru 3:1, budú teda obhajovať prvenstvo z domácej pôdy.

Súboje šampionátu budú hostiť mestá Rio De Janeiro, Brasília, Goiania a Cuiabá, teda v brazílskych štátoch, kde sú guvernéri podporovateľmi prezidenta Jaira Bolsonara. Všetky súboje sa uskutočnia bez divákov na tribúnach.

Pôvodne mali prestížny turnaj usporiadať Kolumbia a Argentína, no obe krajiny o toto právo prišli. Juhoamerická futbalová konfederácia odobrala Kolumbii usporiadateľské právo pre stupňujúce sa protesty proti prezidentovi Ivánovi Duquemu, neskôr prišla o právo usporiadať šampionát aj Argentína pre rapídne narastajúce počty nakazených koronavírusom.

Odborníci turnaj kritizujú

Mnohí odborníci kritizujú rozhodnutie Brazílčanov ochotne organizovať turnaj. V krajine ochoreniu COVID-19 podľahlo už viac ako 465-tisíc osôb. Očakáva sa, že koncom júna v krajine nastúpi tretia vlna pandémie koronavírusu.

Aktuálne sú jednotky intenzívnej starostlivosti v brazílskych nemocniciach zaplnené na viac ako 80 percent.

Viac k témam: Copa América, štadión Maracana
Zdroj: Webnoviny.sk – Dejiskom finále Copa América bude slávny štadión Maracana, úvodný zápas odohrajú v Brasílii © SITA Všetky práva vyhradené.


Top