Ste tu
Home > Kultúra > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> DECEMBER PRINESIE OBĽÚBENÉ HANDMADE TRHY

DECEMBER PRINESIE OBĽÚBENÉ HANDMADE TRHY

Handmade trhy
Zdieľaj tento článok

Trebišov │ Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove všetkých záujemcov srdečne pozýva na Handmade trhy, ktoré sa uskutočnia v termíne 17. decembra 2017.


Prvé trebišovské Handmade trhy sa uskutočnili pred dvoma rokmi


Už vtedy, pozerajúc na prekvapivo vysokú účasť, bolo evidentné, že Handmade trhy majú nakročené stať sa peknou a udržateľnou mestskou tradíciou.

Inzerujte

Za svoj vznik môžu handmade trhy poďakovať najmä tvorivým dielňam, ktoré usporadúvalo trebišovské múzeum raz mesačne. Každá tvorivá dielňa bola pritom iná. Raz zameraná na servítkovú techniku,  inokedy zase na vyrábanie vlastného mydla či obrazy z piesku.

Gabriela Cibáková, ktorá je zodpovedná za organizáciu Handmade trhov vtedy povedala: „Ženy, ktoré sa nám do týchto tvorivých dielní hlásia, sú veľmi šikovné a kreatívne. Zistili sme, že okrem tvorivých dielní vyrábajú vlastnoručné výrobky aj doma. Chceli sme, aby  mali možnosť prezentovať svoju tvorbu aj širokej verejnosti a získali na ňu spätnú väzbu, ktorá by ich posunula dopredu a povzbudila v ďalšej tvorbe.“

Znova, tentokrát 17. decembra

Zdá sa, že vysokú účasť nie len zo strany predávajúcich, ale aj kupujúcich, možno očakávať aj teraz. Môžu za to viaceré faktory. Jedným z nich je hlavne obľúbenosť u nežnejšieho pohlavia a blížiaci sa termín Vianoc.

Nájdeš tam aj ty vhodný vianočný darček?

Zdieľaj tento článok

Top