Home > Šport > Davisov pohár: Horanský nestačil na Shapovalova, Slovensko prehráva s Kanadou 0:1

BRATISLAVA 1. februára (WebNoviny.sk) – Slovensko po prvej dvojhre v rámci bratislavského kvalifikačného súboja o postup na finálový turnaj Davisovho pohára 2019 tenisových reprezentačných družstiev mužov prehráva s Kanadou 0:1.

Horanský neuhral ani set

Na antuke pod zatiahnutou strechou AXA arény NTC domáca dvojka Filip Horanský prehrala s jednotkou hostí Denisom Shapovalovom za 81 minút 4:6, 5:7.

“Na jednej strane to bolo ´peklo´, ktoré vytvorili diváci a výborne ma hecovali. Na druhej strane ma, samozrejme, mrzí a je mi ľúto, že mi to nevyšlo. Škoda tých brejkbalov v prvom sete. Súper svoje šance využil, ja nie. V každom sete rozhodol jeden brejk. Na kurte to bolo vyrovnané, rozhodlo pár loptičiek. Zo začiatku tam bola z moje strany nervozita, ale počas zápasu som sa čoraz lepšie cítil a pomáhal si servisom. Ešte raz škoda nevyužitých brejkbalov,” uviedol Filip Horanský v prvej reakcii pre RTVS.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Davis Cup: Slovensko – Kanada

Sobotňajší program otvorí štvorhra

Za stavu 1:0 pre hostí sa ešte v piatok bratislavským fanúšikom predstavia prvý singlista hostiteľov Martin Kližan proti druhému hráčovi výberu z Kanady Felixovi Augerovi-Aliassimovi.

Sobotňajší program o 11.00 h sa začne štvorhrou, na ktorú kapitáni Dominik Hrbatý, resp. Frank Dancevic nahlásili páry Igor Zelenay, Filip Polášek a Felix Auger-Aliassime, Denis Shapovalov.

Šéfovia realizačných štábov majú nárok na zmeny, týka sa to aj sobotňajších dvojhier Martin Kližan – Denis Shapovalov, Filip Horanský – Felix Auger-Aliassime. V domácom kádri je aj Norbert Gombos, v nominácii hostí aj Peter Polansky.

I. set

V Davisovom pohári debutujúci Horanský dokázal v úvode prvého setu držať krok so Shapovalovom. V siedmej hre čelil slovenský tenista trom brejkbalom, posledný z nich Kanaďan využil a ujal sa vedenia 4:3.

V nasledujúcej hre Horanský nevyužil príležitosť zobrať si naspäť stratený servis. Nepremenil ani jeden z troch brejkbalov a Shapovalov zvýšil na 5:3. Slovák dokázal znížiť na 4:5, v ďalšom geme premenil Kanaďan pri svojom servise tretí setbal a ujal sa vedenia 1:0 na sety.

II. set

Aj začiatok druhého dejstva priniesol vyrovnaný tenis. V piatej hre ponúkol Horanský súperovi brejkbal, esom ho však dokázal odvrátiť a následne upravil na 3:2 vo svoj prospech.

Za stavu 5:5 hre mal Shapovalov k dispozícii dva brejkbaly, druhý dokázal premeniť a išiel podávať na víťazstvo v zápase. Pri svojom podaní využil Kanaďan na podaní prvý mečbal a tešil sa z triumfu.

Martin Kližan – Felix Auger-Aliassime

Sobota (štvorhra a dve dvojhry postupne od 11.00 h)

Igor Zelenay, Filip Polášek – Felix Auger-Aliassime, Denis Shapovalov

Martin Kližan – Denis Shapovalov

Filip Horanský – Felix Auger-Aliassime

Viac k témam: Davisov pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Davisov pohár: Horanský nestačil na Shapovalova, Slovensko prehráva s Kanadou 0:1 © SITA Všetky práva vyhradené.