Ste tu
Home > Správy > Svet > Dánsky parlament prijal zákon namierený proti žiadateľom o azyl, kritici hovoria o nezodpovednosti

Dánsky parlament prijal zákon namierený proti žiadateľom o azyl, kritici hovoria o nezodpovednosti

Zdieľaj tento článok

3.6.2021 (Webnoviny.sk) – Zákonodarcovia v Dánsku prijali zákon, podľa ktorého budú môcť posielať žiadateľov o azyl v tejto krajine do ich domovských štátov, aby v nich posúdili prípady týchto osôb. Informoval o tom portál euronews.com.


Tento právny predpis je najnovším protiimigračným opatrením, ktorý má odradiť migrantov od vstupu do Dánska. Generálna tajomníčka dánskej rady pre utečencov Charlotte Slenteová s novým zákonom nesúhlasí.


„Opakovane sme vyzývali poslancov dánskeho parlamentu, aby tento zákon zamietli. Myšlienka externalizovať zodpovednosť za vybavovanie žiadostí o azyl je nezodpovedná a chýba jej solidarita,“ vyhlásila.

Spomenutú legislatívu odsúdila aj organizácia Amnesty International, podľa ktorej predstavuje „hanebné vzdanie sa zodpovednosti v podaní dánskych politikov“.

„Dánsko, bohatá krajina, by nemalo opúšťať svoje neodňateľné medzinárodné záväzky voči ľuďom hľadajúcim bezpečnosť,“ uviedla Amnesty International.

Viac k témam: azyl, migranti, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Dánsky parlament prijal zákon namierený proti žiadateľom o azyl, kritici hovoria o nezodpovednosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top