Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Danko zaželal Slovákom úspešný rok 2019 a odkaz adresoval aj národnostným menšinám

Danko zaželal Slovákom úspešný rok 2019 a odkaz adresoval aj národnostným menšinám

Zdieľaj tento článok

BRATISLAVA 1. januára (WebNoviny.sk) – Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko si v utorok uctil 26. výročie vzniku Slovenskej republiky. Ako agentúru SITA informoval hovorca Kancelárie Národnej rady SR Tomáš Kostelník, pri tejto príležitosti sa zúčastnil na slávnostnej novoročnej omši venovanej Panne Márii Bohorodičke v Katedrále svätého Martina v Bratislave.


V toto krásne výročie vzniku Slovenskej republiky treba skloniť hlavu a naštartovať sa do nového kalendárneho roka. Je to pre Slovákov jedinečný okamih a ja som rád, že sa takto tradične stretávajú predstavitelia štátu v tejto výnimočnej katedrále,“ povedal pred slávnostnou svätou omšou predseda parlamentu.


Pri tejto príležitosti zaželal ľuďom na Slovensku úspešný rok 2019. „Želám si, aby si Slováci uvedomili, že majú byť na čo hrdí a že po stáročiach útlaku je jedinečným úspechom mať vlastný štát,” povedal.

Predseda slovenského parlamentu Slovákom a národnostným menšinám žijúcim na Slovensku zároveň odkazuje, “aby boli oveľa pozitívnejší, aby sme boli na seba viac hrdí, aby sme sa dokázali navzájom povzbudzovať. Som presvedčený o tom, že Slovensko je jedinečný štát v Európskej únii. Naozaj sa Slovákom podarilo to, čo nám môžu okolité štáty len závidieť,“ uzavrel Danko.

Viac k témam: Andrej Danko, prejav
Zdroj: Webnoviny.sk – Danko zaželal Slovákom úspešný rok 2019 a odkaz adresoval aj národnostným menšinám © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top