Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Danko by mal zvážiť zotrvanie vo funkcii, podľa Štefanca je dôvodom jeho vzťah s Volodinom

Danko by mal zvážiť zotrvanie vo funkcii, podľa Štefanca je dôvodom jeho vzťah s Volodinom

BRATISLAVA 9. októbra (WebNoviny.sk) – Andrej Danko by mal zvážiť zotrvanie vo funkcii predsedu NR SR, dôvodom na odstúpenie je Dankov vzťah s človekom, ktorý je na sankčných zoznamoch EÚ, predsedom ruskej dumy Vjačeslavom Volodinom.

Neakceptovateľné kontakty

Myslí si to europoslanec a člen predsedníctva KDH Ivan Štefanec, ktorý považuje nadštandardné kontakty s predstaviteľmi Ruskej federácie a ďalších nedemokratických krajín za neakceptovateľné.

„Andrej Danko sústavne porušuje dohodnutú líniu slovenskej zahraničnej politiky, ktorá je v prvom rade orientovaná na Európsku úniu a NATO. Stretáva sa s ľuďmi, na ktorých boli uvalené sankcie za nezákonnú anexiu Krymu a zúčastňuje sa na medzinárodných fórach spolu s diktátormi a autoritatívnymi vodcami. Tieto kroky Slovensku nič neprinášajú, ale naopak, poškodzujú naše dobré meno u našich spojencov. Konanie Andreja Danka je mimoriadne nezodpovedné a je naozaj namieste, aby odišiel z funkcie predsedu Národnej rady Slovenskej republiky a prestal svojimi výrokmi a činmi poškodzovať slovenské záujmy,“ povedal Štefanec.

Danko sa s človekom, ktorý je jedným zo strojcov nelegálnej anexie Krymu, nestretol po prvý raz. Sám hovorí, že Volodin je jeho priateľom a chválil sa, že má na neho telefónne číslo.

Priateľské vzťahy si váži

Na summite parlamentov eurázijských štátov v tureckej Antalyi sa Danko v pondelok s Volodinom opäť stretol a v období, keď Veľká Británia prináša ďalšie nové dôkazy o pokuse Ruska otráviť Sergeja Skripaľa a Holandsko informovalo o pokuse Ruska o hackerský útok na Organizáciu pre zákaz chemických zbraní, vyzval na zrušenie sankcií.

„Máme naozaj priateľské vzťahy, ktoré si vážim. Je mi veľmi ľúto, že tento významný summit sa mi nepodarilo pre sankcie priniesť do Bratislavy. Sankcie sú veľmi nešťastné opatrenie. Verím však, že aj potrebnou diskusiou sa nám podarí presvedčiť kompetentných, že toto významné podujatie EÚ potrebuje,“ skonštatoval predseda Danko po bilaterálnom rokovaní s Volodinom.

Európska únia v lete predĺžila sankcie uvalené na Rusko v súvislosti s anexiou Krymu a podporou separatistov na východe Ukrajiny o ďalších šesť mesiacov. Toto rozhodnutie prijalo 28 členských štátov jednomyseľne. Európska únia zaviedla sankcie voči Rusku v lete 2014 a odvtedy ich opakovane o šesť mesiacov predlžuje.

Viac k témam: Andrej Danko, Ivan Štefanec, Štátna duma, Viačeslav Volodin
Zdroj: Webnoviny.sk – Danko by mal zvážiť zotrvanie vo funkcii, podľa Štefanca je dôvodom jeho vzťah s Volodinom © SITA Všetky práva vyhradené.

Avatar
Top