Home > Šport > Hokej > Dallas so Sekerom začal konferenčné finále víťazstvom, Chudobin má prvý shutout v play-off NHL (video)

7.9.2020 (Webnoviny.sk) – Ruský brankár Anton Chudobin má 34 rokov, ale v play-off NHL odchytal len 17 zápasov. Ten posledný však s nulou na konte inkasovaných gólov a výrazne sa tým zaslúžil o úspešné vykročenie svojho tímu Dallas Stars do finále play-off Západnej konferencie.

Dallas zdolal Vegas 1:0 a Chudobin sa vo veku 34 rokov a 122 dní stal desiatym najstarším brankárom s prvým shutoutom v play-off v kariére. Stačilo mu na to 25 zákrokov, z toho až trinásť musel previesť v tretej tretine. V nej prestrieľali hráči Vegas Golden Knights súperov z Dallasu 13:2, ale vytúžený zásah do čierneho im to neprinieslo.

Slovenský obranca Andrej Sekera odohral vo víťaznom tíme 16:31 min a prezentoval sa dvoma “hitmi” a jednou zablokovanou strelou. “Najviac ma teší víťazstvo, shutout je bonus navyše. Je jedno, či zvíťazíme 2:1 alebo 3:2, ráta sa vždy len víťazstvo. O tom to celé je,” podotkol Chudobin.

Víťazný gól strelil Klingberg

Druhým hrdinom Dallasu sa stal John Klingberg. Švédsky obranca skóroval už po dvoch minútach a tridsiatich šiestich sekundách od úvodného buly, keď polovysokou strelou spomedzi útočných kruhov prekonal Marca-Andrého Fleuryho v bránke Vegas.

Pokusu Klingberga predchádzala strela kapitána Dallasu Jamieho Benna, po ktorej sa puk odrazil práve pred Klingberga. “Vedeli sme, že začiatok zápasu bude veľmi dôležitý, a preto sme predviedli solídnu snahu. Jeden gól sa nám podarilo streliť a potom nás podržal Chudobin. Najmä v tretej tretine predviedol veľa skvelých zákrokov,” zhodnotil Jamie Benn na webe NHL.

Tréner Rick Bowness mal radosť z výkonu svojho tímu najmä v prvých dvoch tretinách. “Korčuľovali sme lepšie ako súper a vytvárali sme si v ofenzíve príležitosti. Vychádzali sme však z celoplošne kvalitnej defenzívnej štruktúry. Toto je hokej, ktorý zdobí Dallas Stars,” uviedol Bowness. Jeho náprotivok Peter DeBoer nevinil brankára Fleuryho z inkasovaného gólu.

“Myslím si, že nám dal veľkú šancu na víťazstvo v tomto zápase, ale jeho spoluhráči to nevyužili. Bol náš najlepší hráč. Najmä v úvode zápasu sme ešte neboli dostatočne v dianí a brankár nás vtedy držal,” podotkol DeBoer.

Tampe bude chýbať Stamkos

Vôbec po prvý raz v histórii zbierania štatistických ukazovateľov v NHL od sezóny 1955/1956 sa stalo, aby sa zápas skončil 1:0 a víťazné mužstvo skórovalo hneď z prvej strely na bránku. “Zo šatne sme vyšli na ľad veľmi silní. Skórovali sme len raz, ale niekedy to tak býva, keď sú obaja brankári vynikajúci,” dodal tréner Dallasu Bowness.

V pondelok pokračuje play-off NHL prvým finálovým duelom vo Východnej konferencii Tampa Bay LightningNew York Islanders. V drese Tampy by sa mal predstaviť aj slovenský obranca Erik Černák, ale stále bude chýbať kapitán Steven Stamkos.

Stále sa zotavuje po marcovej operácii brušného svalstva. K dispozícii už bude ruský útočník Nikita Kučerov, ktorého v zápase číslo 5 v semifinále Východnej konferencii trafil hokejkou do tváre slovenský obranca Bruins Zdeno Chára a musel predčasne z ľadu. Obe finálové série konferencií sa hrajú v Edmontone v rámci striktného zdravotného protokolu v boji proti koronavírusu.

Viac k témam: NHL National Hockey League, play-off NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Dallas so Sekerom začal konferenčné finále víťazstvom, Chudobin má prvý shutout v play-off NHL (video) © SITA Všetky práva vyhradené.