Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Cyklista spadol pri zjazde v horách, záchranári si na pomoc museli privolať vrtuľník

Cyklista spadol pri zjazde v horách, záchranári si na pomoc museli privolať vrtuľník

26.6.2020 (Webnoviny.sk) – Členovia Horskej záchrannej služby (HZS) Veľká Fatra v piatok popoludní pomáhali 49-ročnému cyklistovi, ktorý spadol pri zjazde na bicykli v oblasti Krčahy pod osadou Buly v Banskobystrickom okrese a utrpel viaceré zranenia. Informovala o tom HZS na svojej internetovej stránke.


“Muž si pri páde spôsobil úraz hrudníka, chrbtice a poranenie hornej končatiny. Záchranári po príchode na miesto mužovi končatinu ošetrili a zafixovali. Muž sa sťažoval na veľké bolesti, preto bola o súčinnosť požiadaná aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby z Banskej Bystrice,” uviedla HZS.


K zranenému cyklistovi sa pokúsil zostúpiť z vrtuľníka lekár za pomoci navijaku, ale pre náhle zhoršenie počasia nakoniec vrtuľník musel pristáť na bezpečnejšom, ale odľahlejšom, mieste.

“Pacienta transportovali záchranári HZS za pomoci nosidiel UT 2000 k terénnemu vozidlu a previezli ho ku vrtuľníku, kde ho pomohli naložiť na palubu. Posádka VZZS následne transportovala pacienta do nemocnice,” dodala HZS.

Viac k témam: Horskí záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk – Cyklista spadol pri zjazde v horách, záchranári si na pomoc museli privolať vrtuľník © SITA Všetky práva vyhradené.


Top