Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Cvičenie Slovenský štít preverilo vojakov, zisťovalo aj ich pripravenosť efektívne čeliť hybridnej vojne

Cvičenie Slovenský štít preverilo vojakov, zisťovalo aj ich pripravenosť efektívne čeliť hybridnej vojne

Zdieľaj tento článok

30.6.2021 (Webnoviny.sk) – Medzinárodné vojenské cvičenie Slovenský štít 2021 preverilo okrem pripravenosti Ozbrojených síl SR (OS SR) čeliť klasickým vojenským hrozbám aj pripravenosť efektívne čeliť hybridnej vojne. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.


Súčasťou cvičenia bola webová stránka

Súčasťou scenára cvičenia bolo spustenie a prevádzka webovej stránky www.slovakshield.online, ktorá mala pôsobiť ako jeho oficiálna webová stránka. Jej súčasťou však boli technické a vojensko-odborné znaky spochybňujúce jej autentickosť.


Na stránke zároveň cielene zverejňovali text, ktorého naratív prechádzal postupne od poskytovania všeobecných informácií o cvičení k spochybňovaniu cvičenia Slovenský štít 2021, ukotvenia Slovenskej republiky v Severoatlantickej aliancii ako aj významu kolektívnej obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Medzinárodné cvičenie Slovenský štít 2021 (fotografie)

Webstránka bola včas zachytená

Cieľom stránky bolo preveriť rýchlosť detekcie a reakcie bezpečnostných a spravodajských zložiek Slovenskej republiky. Webová stránka bola zachytená a v nadväznosti na to prijaté príslušné opatrenia.

Cvičenie Slovenský štít 2021 týmto potvrdilo pripravenosť a schopnosť príslušných bezpečnostných a spravodajských zložiek Slovenskej republiky včasne odhaliť a reagovať na hybridné hrozby na národnej úrovni.

Viac k témam: hybridné hrozby, vojenské cvičenie Slovenský štít
Zdroj: Webnoviny.sk – Cvičenie Slovenský štít preverilo vojakov, zisťovalo aj ich pripravenosť efektívne čeliť hybridnej vojne © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top