Ste tu
Home > Hokej > Craig Ramsay sa vrátil na Slovensko dokončiť svoju misiu, tešia ho výkony Fehérváryho

Craig Ramsay sa vrátil na Slovensko dokončiť svoju misiu, tešia ho výkony Fehérváryho

9.10.2019 (Webnoviny.sk) – Kanadský hokejový tréner Craig Ramsay sa vrátil na Slovensko, kde podľa vlastných slov nedokončil svoju misiu. Po niekoľkých rozhovoroch s novozvoleným prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslavom Šatanom prijal ponuku ďalej pokračovať v pozícii hlavného trénera národného tímu SR, ktorý povedie aj na budúcoročných MS vo Švajčiarsku.

Najbližšou previerkou jeho tímu bude Nemecký pohár v Krefelde (7. – 10. novembra), a tak sa už vo štvrtok zapojí späť do pracovného procesu.

Ponuku na návrat nemohol odmietnuť

Ramsay pricestoval na Slovensko zo Spojených štátov amerických. Po zastávkach vo Frankfurte a Viedni úspešne dorazil do Bratislavy, kde sa vyjadril k otázke jeho zotrvania v pozícii kouča slovenského reprezentačného A-čka.

Nemohol som odmietnuť ponuku vrátiť sa na Slovensko. Moja misia ešte nebola stopercentne splnená, no cítim, že sme blízko k naplneniu spoločných cieľov,“ cituje slová 68-ročného kanadského odborníka oficiálny web SZĽH.

Craig Ramsay viedol Slovensko na ostatných dvoch svetových šampionátoch, kde jeho zverenci obsadili zhodne deviate miesto. Na striedačke stál počas 51 zápasov, z čoho až 27 bolo víťazných. V spomenutom rozhovore uviedol, že sa teší na známe hokejové prostredie a nové výzvy.

Fehérváryho pokrok mu dodal energiu

Teším sa na mená, s ktorými som už spolupracoval, ale aj na nové tváre a novú krv. Súčasťou mojej práce je dať šancu novým hráčom, aby ukázali, čo v nich je a doviesť ich k úspechu, rovnako ako celý slovenský tím,“ skonštatoval Ramsay.

Kanadského kormidelníka tešia aj výkony 20-ročného obrancu Martina Fehérváry, ktorý má za sebou prvé tri zápasy v NHL. „Dodalo mi energiu, keď som videl, aký pokrok urobil vo Washingtone,“ povedal Ramsay, ktorý si okrem hokeja nájde čas aj na iný šport. „Dúfam, že si budem môcť zahrať golf, ktorý mi dodá energiu a naplno sa pustím do práce,“ dodal rodák z Westonu.

Zdroj: Webnoviny.sk – Craig Ramsay sa vrátil na Slovensko dokončiť svoju misiu, tešia ho výkony Fehérváryho © SITA Všetky práva vyhradené.

Top