Ste tu
Home > Kultúra > Hudba > Coldplay zahrá nový dvojalbum na dvoch špeciálnych koncertoch, ktoré bude streamovať na YouTube

Coldplay zahrá nový dvojalbum na dvoch špeciálnych koncertoch, ktoré bude streamovať na YouTube

Zdieľaj tento článok

2.11.2019 (Webnoviny.sk) – Britská kapela Coldplay po prvý raz zahrá svoj nový dvojalbum Everyday Life na dvoch špeciálnych koncertoch v Jordánsku, ktoré bude streamovať na službe YouTube. Novinka, ktorá pozostáva z častí Sunrise a Sunset (východ slnka a západ slnka, pozn. SITA), sa dostane na trh 22. novembra. V ten istý deň sa uskutočnia aj koncerty v jordánskej metropole Ammán.


Ponúkli dve ukážky

Prvé vystúpenie sa bude konať o 4:00 greenwichského stredného času (5:00 stredoeurópskeho času), a formácia na ňom zahrá všetky skladby z časti Sunrise. Druhé vystúpenie obsahujúce skladby so Sunset sa uskutoční o 14:00 greenwichského stredného času (15:00 stredoeurópskeho času).


Kapela si pre svoje koncerty vybrala Jordánsko pre “jeho prírodnú krásu a historický a kultúrny význam“. “Sme nadšení, že môžeme náš nový album uviesť na trh v Jordánsku. Vždy sme mali pocit, že je to perfektné miesto pre tieto špeciálne šou,” uviedli muzikanti v stanovisku.

Everyday Life bude mať dovedna 16 piesní. Skupina z nich už ponúkla aj dve ukážky, skladby Orphans a Arabesque.

Originálna propagácia

Coldplay si pri propagácii novej štúdiovky vyberajú originálne spôsoby. Vydanie novinky hudobníci oznámili prostredníctvom listu fanúšičke a na plagátoch vo viacerých mestách po svete. Tracklist dvojalbumu zverejnili v inzertnej časti rôznych novín v Anglicku, Francúzsku, Austrálii či na Novom Zélande. Zmienené dva špeciálne koncerty zase kapela oznámila počas falošnej tlačovej konferencie, ktorej záznam si môžu fanúšikovia a fanúšičky pozrieť napríklad na jej sociálnych sieťach.

Coldplay vznikli v roku 1996 v Londýne. Prvý štúdiový album Parachutes vydali v roku 2000 a vďaka úspešnému singlu Yellow sa dostali do povedomia verejnosti. Na oceňovanú nahrávku nadviazali štúdiovkou A Rush Of Blood To The Head (2002), z ktorej pochádza napríklad skladba Clocks. Vďaka nej získali prestížnu cenu Grammy. V roku 2005 anglické kvarteto v zložení Chris Martin, Jonny Buckland, Guy Berryman a Will Champion vydalo tretí album X&Y, po ktorom nasledovali nahrávky Viva La Vida Or Death And All His Friends (2008), Mylo Xyloto (2011), Ghost Stories (2014) a A Head Full Of Dreams (2015). So všetkými pritom dobyli UK Chart. Kapela má na konte napríklad sedem cien Grammy, deväť BRIT Awards, šesť Q Awards či sedem NME Awards.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: Coldplay
Zdroj: Webnoviny.sk – Coldplay zahrá nový dvojalbum na dvoch špeciálnych koncertoch, ktoré bude streamovať na YouTube © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top