Ste tu
Home > Spravodajstvo > ČO PRINIESOL MAREC – NEUŠLO TI NIEČO?

ČO PRINIESOL MAREC – NEUŠLO TI NIEČO?

Znova sme pre našich čitateľov pripravili zhrnutie udalostí, ktoré patrili v Trebišove medzi najviac diskutované a my sme boli pri nich. 31 marcových dní sme využili skutočne naplno. Dôkazom je aj návštevnosť nášho spravodajského portálu, ktorá prvýkrát prekročila hranicu 30 000 zobrazení stránok, za čo sa Vám chceme veľmi pekne poďakovať.


Marec 2016 kompletný

Marec priniesol taktiež historicky najviac článkov v mesiaci. Publikovali sme ich presne 73. Čo je v porovnaní s februárom o 25 článkov viac. O tom, že by sme mali marec porovnať s marcom v roku 2015, už ani nehovoriac. Najúspešnejší deň bola nedeľa, 20. marec, kedy bolo na kombináciu rozhovoru s Nikolou Hatrákovou, ktorá bojuje v súťaži Miss a videoreportáže z protestu strany Kotleba – ĽSNS v Michľanoch kliknutých 2347-krát.


Marcové spravodajstvo

V marci dostali opäť priestor témy, ktoré trápia našich obyvateľov. Sledovali sme situáciu mestských zastupiteľstiev týkajúcich sa výstavby umelej trávy až po okamih, kedy primátor Čižmár rozhodnutie poslancov nepodpísal. Veľký ohlas vyvolala aj správa o úmrtí po zábave v Michaľanoch, z čoho neskôr vyplynula spomínaná videoreportáž z protestu strany Kotleba – ĽSNS.

Bezprostredne sa nás dotkli aj voľby do NRSR, ktoré sa konali 5. marca, či videoreportáž, v ktorej príslušníci trebišovskej mestskej polície darovali krv. Veľkú diskusiu sa podarilo vyvolať nášmu redaktorovi Jurajovi Šeptákovi článkom o problematike autobusovej stanice v Trebišove.

12787342_1691209664484292_623553949_o (1)

Samostatnú kapitolu tvorila služba Odkaz pre starostu, do ktorej sa naše mesto zapojilo po vzore iných miest. Už začína prinášať prvé ovocie, nespokojní občania hlásia prvé podnety. Šokovala aj správa o objavení nelegálnej pálenice v Somotore, kde objavili vyše 40 000 litrov kvasu.

Na podnet Vás, našich čitateľov, sme sa obuli do diskutovanej rekonštrukcie Domu smútku a priniesli Vám záverečné stanovisko mesta. Medzi úspešné správy patrila tá, ktorá informovala o zámere obce Leles vybudovať termálny park. U čitateľov zarezonovala aj správa o údajnej rasovej segregácii Rómov v Hrčeli.

Dom smútku

Marec patril aj športu

Mesiac marec patril aj športu. Futbalistom FK Slavoj Trebišov začala jarná časť sezóny. Náš športový redaktor Jakub Mihók spolu so šéfredaktorom Danielom Feketem priniesli postupne reportáže zo zápasov s Lipanmi, Veľkými Revištiami i Moldavou. Pozornosť si užila aj hádzaná, zamerali sme sa na zápasy dorastencov i žiakov, naša redaktorka Lucia Zubková sa zúčastnila hádzanárskeho turnaja seniorov. Čitateľov potešila aj správa o trojnásobnom úspechu atlétky Kataríny Berešovej, ktorá bola vyhlásená za najlepšiu bežkyňu Slovenska hneď v troch kategóriách. V posledných dňoch rozvírili trebišovské vody správy o tom, že sa bude organizovať Trebišovský nočný beh a Tour de Tokaj.

Trebišovský nočný beh 2016

Marec a priestor pre kultúru

Tohtoročná Veľká noc pripadla práve na marec a podľa toho sa odvíjali aj naše články zamerané na kultúru. Trebišovski pisanki – tradičná veľkonočná výstava kraslíc dopadla nadmieru dobre. Boli sme sa na ňu pozrieť aj s našim fotoaparátom. Takisto sme pre našich čitateľov našli trojdielny dokument o Tokajskej vínnej ceste, ktorý zožal nevídaný úspech. Oslavovali sme aj mesiac knihy a to tak, že sme čitateľom ponúkli zoznam toho, čo číta naša redakcia. Boli sme sa pozrieť v kine na dlhoočakávaný film Červený kapitán, čoho výsledkom je tento článok. Pozornosť neušla Divadlu G, ktoré si pre širokú verejnosť pripravilo divadelnú hru Krutohlavci. Ako sme už spomínali, gro tvorila Veľká noc. Na našom facebooku si mohli čitatelia nájsť Veľkonočný špeciál venovaný tradičným receptom i fotoreportáž zo svätenia jedál pred ZŠ na Severe. Samostatnú kapitolu už tvorí veľkonočná oblievačka, ktorú aj tento rok pre nás pripravila Folklórna skupina Komanička.

Veríme, že sme boli počas mesiaca marec príjemným spoločníkom a ďakujeme Vám za prejavenú priazeň. Budeme sa snažiť urobiť mesiac apríl ešte lepším!


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top