Ste tu
Home > Spravodajstvo > ČO PRINIESOL FEBRUÁR – NEUŠLO TI NIEČO?

ČO PRINIESOL FEBRUÁR – NEUŠLO TI NIEČO?

Zdieľaj tento článok

Hoci je február najkratším mesiacom v roku, udialo sa toho celkom dosť. Počas výnimočne 29 dní sme informovali o viacerých dôležitých udalostiach a aktualitách.


Mesiac začal karnevalom na ľade, kde sme nechýbali spolu s našim fotoaparátom. Nasledoval náš najúspešnejší článok v mesiaci február, v ktorom sme informovali o tom, že Trebišovčanka Nikola Hatráková sa prebojovala do finálovej dvanástky súťaže Miss Slovensko.


Trebišov má zastúpenie v súťaži MISS Slovensko

Nikola miss

Nášho webu sa bezprostredne dotkol aj učiteľský štrajk. Najprv sme priniesli veľkú videoreportáž z dielne Internetovej televízie Trebišov informujúcu o štrajku, neskôr si naša redaktorka Anna Chovancová pripravila anketu o tom, ako štrajk vníma druhá strana barikády – študenti. Po dlhom čase sme obnovili činnosť aj v rozhovoroch. Počas februára sme vyspovedali hneď tri osobnosti z nášho regiónu. Herec Divadla G, Peter Girman, tento maratón odštartoval, štafetu po ňom prebral bývalý profesionálny futbalista, Martin Čižmár, a do cieľa dobehol Matúš Vdovjak, tokajský vinár.

 Matúš Vdovjak: “Vinohrad má radšej poriadnu zimu.”

M.Vdoviak 188

Čo sa týka športu, február bol fajn. Slavoj odštartoval prípravu, pamätný je zápas s klubom AŠK Mária Huta Gelnica, v ktorom naši futbalisti nastrieľali 12 gólov. Mesiac február ukončili kurióznou situáciou v prípravnom zápase so Sabinovom, kde bolo len 11 našich hráčov a nám sa zranil brankár. Vystriedal ho náhradný brankár Sabinova, ten sa však zranil tiež. Do našej bránky tak putoval sabinovský hráč z poľa. Medzi úspešné články sa radia aj Majstrovstvá Slovenska amatérov v hokeji či článok o tom, že náš odchovanec a futbalista storočia, Marek Čech, sa po deviatich mesiacoch vracia do súťažného futbalu.

Slavoj v prípravnom zápase strelil tucet gólov

Foto1

Určitú pozornosť sme venovali aj mestským zastupiteľstvám a priniesli sme články o ich priebehu. Hoci sa prvý z nich nestretol s príliš veľkým pochopením, druhý obstál v očiach verejnosti o niečo lepšie. V meste sme taktiež otvorili problematiku stojacej dažďovej vody pred garážami na Komenského ulici oproti OC Kaufland. Dúfame, že naše upozornenie padne na úrodnú pôdu.

Problém s dažďovou vodou pred garážami na Komenského ulici

IMG_1642

Veľmi úspešným článkom bol aj ďalší počin našej redaktorky, Anny Chovancovej, ktorá pre vás, našich čitateľov, pripravila 10-otázkový kvíz o meste Trebišov. Veríme, že sme boli počas mesiaca február príjemným spoločníkom a ďakujeme Vám za prejavenú priazeň. Budeme sa snažiť urobiť mesiac marec ešte lepším! 🙂

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top