Ste tu
Home > Cyklistika > Christopher Froome si trúfa na profipelotón ešte aspoň päť rokov, túži po ďalších víťazstvách

Christopher Froome si trúfa na profipelotón ešte aspoň päť rokov, túži po ďalších víťazstvách

LONDÝN 9. novembra (WebNoviny.sk) – Britský cyklista Christopher Froome (33) si ešte minimálne päť rokov trúfa zotrvať v profipelotóne. Znamená to, že úspešnú kariéru by rád potiahol do svojich 38 rokov.

Štvornásobný víťaz Tour de France a celkovo šesťnásobný šampión Grand Tour to uviedol v rozhovore pre taliansky športový denník Gazzetta dello Sport. „Som presvedčený o tom, že sa mi to môže podariť. Samozrejme, chcem zotrvať na najvyššej úrovni, inak to nebude mať pre mňa význam,“ skonštatoval Chris Froome.

Vrchár s oceľovou výdržou

Rodák z kenského Nairobi je známy ako skvelý časovkár, ale najmä ako nezničiteľný vrchár s oceľovou výdržou aj v tých najčlenitejších alpských či pyrenejských stúpaniach. Cyklistickým profesionálom sa stal v roku 2008, skončiť by chcel až po roku 2023.

Jeho súčasný kontrakt v tíme Sky vyprší na konci roku 2020, neskôr už zrejme bude musieť zabojovať o líderskú pozíciu napríklad s dravým Kolumbijčanom Eganom Bernalom alebo si nájsť iného zamestnávateľa..

Moje úspechy sú dielom intenzívneho režimu v tréningoch. Stále sa snažím atakovať svoje limity. V príprave dokáže so mnou len málokto držať krok, možno nikto. Mojím krédom je stále sa zlepšovať, byť každý deň lepším cyklistom. Je to ako druh posadnutosti, som tomu maximálne oddaný,“ vysvetlil Froome.

Túžba po triumfoch na Grand Tour

Cyklista s prezývkou „Froomie“ sa ešte nerozhodol, či bude na budúci rok obhajovať svoj celkový triumf na Giro d´Italia. Už niekoľkokrát však prejavil ambíciu byť opäť účastníkom Tour de France a zabojovať tam o rekordný piaty titul.

Neskrývam, že chcem byť na jednej úrovni s Jacquesom Anquetilom, Eddym Merckxom, Bernardom Hinaultom a Miguelom Indurainom. Mám rád aj monumentálne klasiky ako Liége-Bastogne-Liége, ale moja túžba po ďalších triumfoch na Grand Tour je väčšia. V príprave teda nebude časť na klasiky, možno niekedy v budúcnosti, napríklad v roku olympijských hier v Tokiu,“ dodal Froome.

Viac k témam: Chris Froome
Zdroj: Webnoviny.sk – Christopher Froome si trúfa na profipelotón ešte aspoň päť rokov, túži po ďalších víťazstvách © SITA Všetky práva vyhradené.

Top