Ste tu
Home > Šport > Cyklistika > Chris Froome verí v rekordný piaty triumf na Tour de France. Myseľ je na to pripravená, vraví

Chris Froome verí v rekordný piaty triumf na Tour de France. Myseľ je na to pripravená, vraví

24.2.2021 (Webnoviny.sk) – Hoci od štvrtého a zatiaľ posledného triumfu Chrisa Frooma na Tour de France ubehnú čochvíľa štyri roky, ambiciózny Angličan verí, že sa raz dočká aj rekordného piateho víťazstva na najprestížnejších etapových pretekoch.


Pritom Froome v máji oslávi už 36. narodeniny a v posledných dvoch sezónach z viacerých dôvodov neokúsil radosť z víťazstva na žiadnych pretekoch.


Jedenásť úrodných rokov

“Moja myseľ je na to pripravená už teraz a verím, že telo ju bude nasledovať. V súčasnosti už nie je dlhovekosť u športovcov taká zriedkavá ako kedysi. Verím, že aj neskôr po tridsiatke dokážem pripraviť svoje telo tak, aby som zvládol porciu na veľkých pretekoch. Mám štyri tituly z Tour de France, tak prečo by som nemohol pridať aj piaty? Nič ma nedrží v tom, že to nepôjde,” povedal Chris Froome podľa webu cyclingnews.com.

Jednoduché to však určite mať nebude. Vlani sa definitívne po 11 úrodných rokoch vyzliekol z dresu tímu Ineos Grenadiers (predtým Sky a Sky Procycling) a presídlil do tímu Israel Start-Up Nation.

V tomto zoskupení aktuálne zažíva súťažný debut na pretekoch Okolo Spojených arabských emirátov, ale od spokojnosti má po troch etapách poriadne ďaleko.

Obsadil v nich 83., 84. a aktuálne aj 40. priečku, pričom v 3. etape s dojazdom v 10,6 km dlhom stúpaní Jebel Hafeet, svojej najvydarenejšej, zaostal o 5 minút za víťazom Tadejom Pogačarom. A celkovo mu patrí 44. pozícia o takmer 15 minút za lídrom Pogačarom.

Piaty v histórii Tour de France

“Už v prvý deň pretekov sa vpredu vyselektovala skupina, v ktorej sme nemali zastúpenie. Šťastie sa nám otočilo chrbtom. Preto sa v zostávajúcich dňoch pokúsime niečo získať v špurtoch s Andrém Greipelom či v stúpaniach, ktoré nás ešte len čakajú,” zhodnotil Froome.

K svojej forme krátko poznamenal: “Návrat k súťaženiu po zime je pre mňa tvrdý. Mám ešte ďaleko od kondície, ktorú by som chcel mať. Moje ťažké zranenie z roku 2019 je už minulosť, hoci miesto, kde som mal vloženú kovovú platňu, ma ešte občas v spánku páli. Na bicykli však už bolesť necítim.”

Chris Froome je so štyrmi víťazstvami na Tour de France (2013, 2015, 2016, 2017) na piatej priečke historického poradia najúspešnejších cyklistov na “Starej dáme”.

Pred ním je s piatimi titulmi legendárna štvorica Jacques Anquetil, Bernard Hinault (obaja Fr.), Eddy Merckx (Belg.) a Miguel Induraín (Šp.).

Viac k témam: Israel Start-Up Nation, UCI WorldTour
Zdroj: Webnoviny.sk – Chris Froome verí v rekordný piaty triumf na Tour de France. Myseľ je na to pripravená, vraví © SITA Všetky práva vyhradené.


Top