Ste tu
Home > Cyklistika > Chris Froome si júnový pád pred Tour de France nepamätá, mal veľké šťastie

Chris Froome si júnový pád pred Tour de France nepamätá, mal veľké šťastie

3.8.2019 (Webnoviny.sk) – Štvornásobný víťaz prestížnej cyklistickej Tour de France britský jazdec Chris Froome z tímu Ineos by rád v lete 2020 absolvoval „Starú dámu“ v čo najlepšej forme.

Tridsaťštriročný rodák z kenského Nairobi vynechal aktuálny ročník TdF, v ktorom triumfoval jeho tímový kolega Egan Bernal z Kolumbie, pretože v júni nepríjemne spadol a utrpel zlomeniny stehennej, hrudnej aj ďalších kostí.

Robím pokroky každý týždeň. Hlavným cieľom je však Tour v roku 2020. Chcem byť v rovnakej alebo ešte lepšej forme, než som bol v tomto roku. Je to moja motivácia,“ prezradil Froome vo videoprezentácii, ktoré v sobotu zverejnil jeho tím Ineos na svojom webe aj na sociálnych sieťach.

Skúsený Brit si na júnový pád počas časovky na pretekoch Critérium du Dauphiné nepamätá. „Jedna z mojich prvých otázok bola, či stihnem Tour. Podľa toho, ako sa ostatní tvárili, mi bolo jasné, že na to môžem zabudnúť. Mal som veľké šťastie, že to nedopadlo ešte horšie,“ dodal Froome.

VIAC O TÉME: TOUR DE FRANCE 2019

Program, výsledky a profily etáp
Poradie – žltý dres
Poradie – zelený dres
Poradie – bodkovaný dres
Poradie – biely dres

Viac k témam: Tour de France 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Chris Froome si júnový pád pred Tour de France nepamätá, mal veľké šťastie © SITA Všetky práva vyhradené.

Top