Ste tu
Home > Správy > Svet > Chorvátsko sa otvára pre zaočkovaných cestujúcich, o vakcinácii však musíte mať potvrdenie

Chorvátsko sa otvára pre zaočkovaných cestujúcich, o vakcinácii však musíte mať potvrdenie

Zdieľaj tento článok

3.5.2021 (Webnoviny.sk) – Osoby, ktoré absolvovali očkovanie dvomi dávkami proti ochoreniu COVID-19 a majú o tom potvrdenie, nemusia pri vstupe do Chorvátska predkladať negatívny antigénový alebo PCR test. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informovalo na svojej webovej stránke.


Výnimku z predkladania negatívneho testu majú aj osoby, ktoré v priebehu posledných šiestich mesiacov ochorenie COVID-19 prekonali. Ako dôkaz o prekonaní choroby musia mať cestujúci potvrdenie od lekára, ktoré musí byť staršie ako 14 dní. Vystavené musí byť v anglickom alebo chorvátskom jazyku.


Neočkovaní návštevníci potrebujú test

„Za moment prekonania ochorenia COVID-19 sa rozumie deň nasledujúci po dni ukončenia izolácie alebo v prípade vykonania dôkazu protilátok triedy IgG protilátkovým testom (starším ako 14 dní od laboratórneho testu),“ uvádza rezort diplomacie.

Viac o téme: Koronavírus

Osoby, ktoré dostali aspoň jednu očkovaciu dávku sa musia pri vstupe do krajiny preukázať potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19, ktoré musí byť staršie ako 180 hodín. Pre ostatných cestujúcich platí povinnosť preukázať sa negatívnym antigénovým alebo PCR testom, ktoré nesmú byť staršie ako 48 hodín.

Výnimka platná pre deti

V platnosti tiež ostáva aj desaťdňová karanténa, ktorú možno ukončiť negatívnym výsledkom antigénového alebo PCR testu v Chorvátsku. Porušenie samoizolácie v Chorvátsku sa trestá pokutou vo výške 1 100 eur.

Výnimky z predkladania výsledku testovania majú deti do siedmich rokov, ktoré cestujú s rodičmi a tiež osoby tranzitujúce cez územie krajiny, ktoré sa v Chorvátsku nezdržia viac ako 12 hodín. Presný zoznam výnimiek sa nachádza na webovej stránke chorvátskeho ministerstva vnútra.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Chorvátsko sa otvára pre zaočkovaných cestujúcich, o vakcinácii však musíte mať potvrdenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top