Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Chmelárovo hnutie Socialisti.sk je zaregistrované, vyzbieralo viac ako 14-tisíc podpisov

Chmelárovo hnutie Socialisti.sk je zaregistrované, vyzbieralo viac ako 14-tisíc podpisov

10.10.2019 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra SR v utorok zaregistrovalo politické hnutie Socialisti.sk Eduarda Chmelára. Na registráciu hnutia je potrebných 10-tisíc podpisov, socialisti ich odovzdali vyše 14-tisíc. Agentúru SITA o tom informoval hovorca hnutia Socialisti.sk Matej Pintér.

„S pocitom hlbokej vďačnosti a zadosťučinenia vám oznamujem, že Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky zaregistrovalo politické hnutie Socialisti.sk. Znamená to, že Socialistom už nik nezabráni v tom, aby zasiahli do najbližších parlamentných volieb. Chcem sa z celého srdca poďakovať všetkým, ktorí mi verili, držali mi palce, pomáhali zbierať podpisy, podporovali ma aj vtedy, keď nám oligarchovia podkladali polená pod nohy. Vy ste verili mne, ja verím vám,“ napísal na svojom facebookovom profile Chmelár.

Medzi priority novovzniknutého hnutia patrí napríklad skokové zvýšenie minimálnej mzdy na 800 eur a dôsledná obrana práv pracujúcich občanov, zníženie výdavkov na zbrojenie a ich presunutie do zdravotníctva a ochrana životného prostredia.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Chmelárovo hnutie Socialisti.sk je zaregistrované, vyzbieralo viac ako 14-tisíc podpisov © SITA Všetky práva vyhradené.

Top