Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Cezhraničná spolupráca podľa Brockovej prispeje k stabilnej, bezpečnej a prosperujúcej Ukrajine

Cezhraničná spolupráca podľa Brockovej prispeje k stabilnej, bezpečnej a prosperujúcej Ukrajine

Zdieľaj tento článok

8.4.2021 (Webnoviny.sk) – Proces transformácie a kohézie sa začína na regionálnej úrovni. Cezhraničná spolupráca prispeje k stabilnej, bezpečnej a prosperujúcej Ukrajine. Uviedla to štátna tajomníčka rezortu diplomacie Ingrid Brocková, ktorá sa vo štvrtok zúčastnila na úvodnej konferencii k projektu Slovensko – ukrajinskej cezhraničnej spolupráce.


Informoval o tom Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).


Zložitá situácia na Ukrajine ich neodrádza

Cieľom projektu s názvom Slovensko – ukrajinská cezhraničná spolupráca, ktorý realizuje Združenie miest a obcí Slovenska v spolupráci s Ukrajinským zdužením miest, občianskym združením FEMAN a Nórskym združením miestnych a regionálnych samospráv, je odovzdávanie skúseností a konkrétnych postupov procesu decentralizácie, zvyšovanie zodpovednosti a transparentnosti a vytvorenie dlhodobých partnerstiev na prenos dobrej praxe.

„Uvedomujeme si, že situácia na Ukrajine je v súčasnosti zložitá, ale to nás neodrádza. Naopak nás motivuje byť aktívnejšími a solidárnejšími. Európa nie je len o hospodárskych výhodách a blahobyte, ale aj o solidarite a ochote podeliť sa so skúsenosťami,“ priblížila štátna tajomníčka. Brocková zároveň zdôraznila, že stabilná, bezpečná a prosperujúca Ukrajina je nielen v záujme Slovenska, ale celej Európy.

Projekt sa bude realizovať do roku 2023

Projekt cezhraničnej spolupráce získal grant z prostriedkov Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru a Nórskeho finančného mechanizmu a bude sa realizovať do roku 2023.

Odovzdávanie skúseností sa bude realizovať nielen prostredníctvom workshopov a konferencií, ale aj vypracovaním metodologického manuálu a prostredníctvom stáží výkonných zamestnancov miest a obcí.

Viac k témam: cezhraničná spolupráca, konferencia
Zdroj: Webnoviny.sk – Cezhraničná spolupráca podľa Brockovej prispeje k stabilnej, bezpečnej a prosperujúcej Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top