Ste tu
Home > Spravodajstvo > CESTY PLNÉ DOPRAVNÝCH NEHÔD

CESTY PLNÉ DOPRAVNÝCH NEHÔD

Zdieľaj tento článok

Začiatok novembra nepriniesol na cesty pokoj, no skôr rozruch a viaceré vážne dopravné nehody. Svedčí o tom zrážka vozidla s cyklistkou, ale aj vážna dopravná nehoda v meste Sečovce, pri ktorej sa zranilo až šesť osôb.


Pravdepodobne nerešpektoval dopravnú značku

V okrese Michalovce došlo 5. novembra dopoludnia k zrážke medzi vozidlom a cyklistkou. 32-ročný vodič z okresu Trebišov viedol osobné motorové vozidlo zn. Honda Civic po ulici L. N. Tolstého v meste Veľké Kapušany. Pri vchádzaní do križovatky, pravdepodobne nerešpektoval dopravnú značku „Daj prednosť v jazde!“ a nedal prednosť z ľavej strany po hlavnej ceste (Fábryho ulica) prichádzajúcej 60-ročnej cyklistke z Veľkých Kapušian. V križovatke došlo k zrážke vozidla s cyklistkou, ktorá pri nehode utrpela zranenia s dobou liečenia do 6 týždňov. Cyklistka a vodič boli podrobení dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. Celková škoda na vozidle a bicykli vznikla vo výške cca 200,- eur. Poverený príslušník začal trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví.


Nehoda so šiestimi zranenými

K čelnej zrážke dvoch vozidiel pri ktorej sa zranilo až šesť osôb došlo 5. novembra ráno o 06:00 hodine v okrese Trebišov. 56-ročný vodič z Veľkých Kapušian, viedol osobné motorové vozidlo zn. Chevrolet Cruze po Kochanovskej ulici v meste Sečovce v smere od obce Dargov na obec Hriadky. Na priamom úseku cesty sa z doposiaľ nezistených príčin v protismere zrazil s oproti idúcim osobným motorovým vozidlom zn. VW Passat, ktoré viedol 59-ročný Michalovčan. Pri nehode tri osoby utrpeli ľahké zranenia s dobou liečenia do 7 dní a traja sa zranili ťažko, s dobou liečenia do 42 dní. Obaja vodiči boli podrobení dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Celková spôsobená škoda cca 35.000,- eur. Poverený príslušník začal trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví.

Informoval mjr. Ing. Alexander Szabó, hovorca KR PZ v Košiciach

Zdroj: nazempline.sk
Foto: Ilustračné

Zdieľaj tento článok

Top