Ste tu
Home > Hokej > Cestujúcich pri štadióne Ondreja Nepelu nasmerujú počas MS v hokeji 2019 na spoje MHD informátori

Cestujúcich pri štadióne Ondreja Nepelu nasmerujú počas MS v hokeji 2019 na spoje MHD informátori

BRATISLAVA 17. mája (WebNoviny.sk) – Dopravný podnik Bratislava (DPB) zlepšil informovanie cestujúcej verejnosti počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019.

Doplnili navigačné tabule

V okolí Zimného štadiónu Ondreja Nepelu, Trnavského mýta a tiež na električkovej zastávke Odbojárov v smere do centra mesta tu od približne 18:00 pre cestujúcich budú k dispozícii informátori, ktorí im poradia, ako sa dostať čo najskôr do cieľa svojej cesty.

Bratislavský dopravný podnik zároveň doplnil medzi štadiónom a zastávkou Zimný štadión smerom na Trnavské mýto navigačné tabule na linky MHD pre lepšiu orientáciu cestujúcej verejnosti. Informovala o tom hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

Informátori budú mať megafóny

Informátori budú verejnosť informovať aj o posilnených linkách mestskej hromadnej dopravy (MHD) a usmerňovať cestujúcich k prázdnejším častiam vozidiel MHD pre väčší komfort pri preprave. Niektorí budú mať k dispozícii aj megafóny, ktoré slúžia na vyhlasovanie čísla linky a jej cieľa.

Informátori stanovištia opustia až po ukončení posledného večerného zápasu a prepravenia cestujúcich tam, kam potrebujú.

O poskytované informácie je zo strany verejnosti veľký záujem. Stretávame sa s pozitívnymi reakciami cestujúcich,“ povedal predseda predstavenstva DPB Michal Dekánek. Ak sa informátori osvedčia, mohli by byť nasadení aj v budúcnosti, napríklad pri väčších výlukách MHD.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sa tento rok konajú v Bratislave a v Košiciach od 10. mája do 26. mája.

Viac k témam: DPB Dopravný podnik Bratislava, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, Zimný štadión Ondreja Nepelu
Zdroj: Webnoviny.sk – Cestujúcich pri štadióne Ondreja Nepelu nasmerujú počas MS v hokeji 2019 na spoje MHD informátori © SITA Všetky práva vyhradené.

Top