Ste tu
Home > Správy > Svet > Česko vníma Slovensko ako menej rizikové, vstup do krajiny je bez obmedzení

Česko vníma Slovensko ako menej rizikové, vstup do krajiny je bez obmedzení

Zdieľaj tento článok

23.6.2021 (Webnoviny.sk) – Česká republika zaradila Slovensko s platnosťou od utorka 22. júna medzi krajiny s nízkym rizikom nákazy koronavírusom.


Viac o téme: Koronavírus

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke. Z pohľadu Českej republiky sú menej rizikové aj všetky susedné krajiny Slovenska s výnimkou Ukrajiny.


Vyplnenie príjazdového formulára

V praxi sa teda Slováci nemusia pri príchode do Českej republiky preukazovať negatívnym výsledkom testu a ani nastupovať do karantény.

„Cudzinci, ktorí môžu pricestovať do Českej republiky, sú povinní i naďalej dodržiavať epidemiologické pravidlá v súlade s cestovateľským semaforom. Rovnako ako doteraz musia (okrem prichádzajúcich zo zelených krajín) vyplniť príjazdový formulár, absolvovať test pred príchodom, poprípade po príchode, resp. samoizoláciu,“ uvádza rezort diplomacie na svojom webe.

Respirátor je stále povinný

Pri ceste do Českej republiky je potrebné dodržiavať tamojšie protipandemické pravidlá a opatrenia. Medzi ne patrí najmä povinnosť nosenia respirátorov vo vnútorných priestoroch všetkých budov, čakární či zastávok.

Z pohľadu Slovenska je Česká republika zaradená medzi zelené krajiny, teda tie, v ktorých je riziko nákazy nízke.

Viac k témam: cestovanie covid-19, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Česko vníma Slovensko ako menej rizikové, vstup do krajiny je bez obmedzení © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top