Home > Šport > Hokej > Černákova Tampa vyradila Boston s Halákom a Chárom, Sekerov Dallas nestačil na „lavíny“ (video)

1.9.2020 (Webnoviny.sk) – Pondelkové zápasy play-off zámorskej hokejovej NHL priniesol postup pre Tampu Bay Lightning do finále Východnej konferencie cez Boston Bruins, v západnej časti vyraďovačky Colorado Avalanche znížilo vedenie Dallasu Stars.

Hedman rozhodol v predĺžení

So sezónou sa lúčia brankár Jaroslav Halák a obranca Zdeno Chára z Bostonu po prehre 2:3 po dvojnásobnom predĺžení, celé sériu prehrali “medvede” 1:4 na zápasy. Celý pondelkový zápas odchytal Halák a pripísal si 32 úspešných zákrokov, Chára absolvoval na ľade 26:23 min a k jednej asistencii pridal aj plusový bod, štyri trestné minúty a dve strely na bránku. Za postupujúcu Tampu Bay absolvoval 25:49 min obranca Erik Černák, ktorý okrem jedného mínusového bodu zaznamenal aj jednu strelu na bránku.

Bostonu sa v pondelok dvakrát podarilo zmazať najtesnejší náskok súpera, ale na presný zásah obrancu Victora Hedmana z 95. minúty už odpovedať nemal šancu. “Je to krásny pocit. Dnes sme tvrdo bojovali a teší nás, že sme už v konferenčnom finále,” prezradil pre oficiálny web súťaže autor postupového gólu. V tíme Bostonu zavládlo sklamanie. “Myslím si, že dnes sme boli lepší. Preto sme sklamaní, že sme vypadli. Túžili sme ešte pokračovať v sezóne,” poznamenal tréner Bruins Bruce Cassidy.

Colorado takmer prekonalo rekord súťaže

“Lavína” zmietla “hviezdy” už v prvej tretine pondelkového duelu piatimi gólmi, zvíťazila 6:3 a v sérii hranej na štyri víťazstvá prehráva s Dallasom 2:3. Slovenský obranca v tíme Stars Andrej Sekera odohral 12:48 min, z toho viac ako polovicu v oslabení (6:52 min). Počas tohto času si do štatistík pripísal jeden mínusový bod.

Colorado štyri zo spomenutých piatich gólov v prvej tretine strelilo v rozpätí 156 sekúnd a len o sekundu zaostali za rekordom súťaže, ktorý od roku 1944 drží Montreal Canadiens. Triumf Avs vychytal vo svojom premiérovom štarte v play-off Michael Hutchinson, ktorý si pripísal 31 úspešný zákrokov. “Mám za sebou už istú časť kariéry a až teraz som prvýkrát nastúpil v play-off NHL. je to krásny pocit. Sníval som o tom odmalička,” povedal po súboji 30-ročný gólman.

Viac k témam: NHL, play-off NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Černákova Tampa vyradila Boston s Halákom a Chárom, Sekerov Dallas nestačil na „lavíny“ (video) © SITA Všetky práva vyhradené.