Home > Šport > Hokej > Cehlárik aj Lantoši si v AHL pripísali po góle a asistencii, Ružička rozhodol o výhre Stocktonu

15.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenskí hokejisti Peter Cehlárik a Róbert Lantoši, pôsobiaci v zámorskej American Hockey League (AHL), sa výrazným spôsobom podieľali na sobotňajšom triumfe Providence na ľade Springfieldu 5:4 po predĺžení. Obaja hráči si v druhej tretine zápasu pripísali na konto jeden gól a jednu asistenciu.

Rodák zo Žiliny Cehlárik bol dokonca vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu. Providence na ľade súperov vyhralo už štvrtý zápas po sebe a v tabuľke Východnej konferencie figuruje na štvrtom mieste.

Svoj štvrtý presný zásah v sezóne zaznamenal Adam Ružička. Hráč tímu Stockton Heat strelil v 48. min víťazný gól zápasu, v ktorom jeho mužstvo zdolalo San Jose 3:2. Jeho krajan Marko Daňo bol v sobotňajšom dueli Cleveland – Wilkes-Barre (1:3) strelecky aktívny, ale ani jeden z jeho štyroch pokusov gólom neskončil.

Okrem Daňa sa z víťazstva netešil ani brankár Adam Húska, pretože jeho Hartford prehral na ľade Lehigh Valley pomerom 2:4. Rodák zo Zvolena si pripísal na konto 29 úspešných zákrokov.

AHL 2019/2020

výsledky zápasov so Slovákmi – sobota

Springfield – Providence 4:5 po predĺžení (2:2, 1:2, 1:0 – 0:1)
Peter Cehlárik 1 gól, 1 asistencia, 3 strely, 1 plusový bod, Róbert Lantoši (obaja Providence) 1 gól, 1 asistencia, 2 strely, 1 plusový bod

San Jose – Stockton 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Adam Ružička (Stockton) 1 gól, 3 strely, 1 plusový bod

Cleveland – Wilkes-Barre 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Marko Daňo (Cleveland) 4 strely, 2 mínusové body

Hershey – Bridgeport 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Martin Fehérváry (Hershey) 1 plusový bod

Lehigh Valley – Hartford 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Adam Húska (Hartford) odchytal 58:30 min, 29 zákrokov z 32 striel

Viac k témam: AHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Cehlárik aj Lantoši si v AHL pripísali po góle a asistencii, Ružička rozhodol o výhre Stocktonu © SITA Všetky práva vyhradené.