Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Carlos Ghosn po odvolaní z postu predsedu správnej rady v Nissane, stráca dôveru aj v Mitsubishi

Carlos Ghosn po odvolaní z postu predsedu správnej rady v Nissane, stráca dôveru aj v Mitsubishi

TOKIO 26. novembra (WebNoviny.sk) – Správna rada japonskej automobilky Mitsubishi Motors, ktorá je v aliancii s firmami Renault a Nissan, odhlasovala odvolanie Carlosa Ghosna z funkcie predsedu. Za dôvod označila nedostatok dôvery po jeho minulotýždňovom zatknutí.

Japonská prokuratúra Ghosna zatkla 19. novembra pre podozrenie, že počas piatich rokov podhodnotil svoje príjmy o 44 mil. USD. Automobilka Nissan Ghosna odvolala z funkcie predsedu správnej rady minulý týždeň, pričom uviedla, že podľa interného prešetrovania zneužil financie firmy a jej ďalší majetok.

Firma Mitsubishi v pondelok informovala, že na poste predsedu jej správnej rady bude do valného zhromaždenia akcionárov jej terajší generálny riaditeľ Osamu Masuko. Automobilka Mitsubishi konštatovala, že Ghosn stratil dôveru Nissanu a bolo by problematické, keby v jej prípade naďalej bol predsedom správnej rady.

Vzhľadom na tento vývoj rastú obavy o budúcnosť aliancie firiem Renault a Nissan. Ešte neistejšie je zotrvanie automobilky Mitsubishi v tejto aliancii, keďže sa jej členom stala nedávno.

(1 EUR = 1,1352 USD)

Viac k témam: Carlos Ghosn, Mitsubishi Motors, Nissan, Renault
Zdroj: Webnoviny.sk – Carlos Ghosn po odvolaní z postu predsedu správnej rady v Nissane, stráca dôveru aj v Mitsubishi © SITA Všetky práva vyhradené.

Top