Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Čaputovú zaujíma obsah programového vyhlásenia, priestor na odbornú diskusiu nebude dostatočný

Čaputovú zaujíma obsah programového vyhlásenia, priestor na odbornú diskusiu nebude dostatočný

17.4.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentku Zuzanu Čaputovú zaujíma obsah Programového vyhlásenia vlády SR viac ako počet jeho strán. Uviedla to po stretnutí s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí) a ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽaNO), s ktorými vo štvrtok 16. apríla prediskutovala obsah jednotlivých kapitol programového vyhlásenia vlády.


Čaputová tiež upozorňuje, že nebude dostatočný priestor na odbornú a politickú diskusiu k programovému vyhláseniu vlády. Na stretnutí sa prezidentka zároveň zaujímala o aktuálnu situáciu na Slovensku spôsobenú pandémiou koronavírusu.


Viac o téme: Koronavírus

„Viac než počet strán programového vyhlásenia ma preto zaujíma, či v ňom obsiahnuté opatrenia budú v súlade so spoločenskou objednávkou vyjadrenou občanmi vo voľbách, ako aj s prísľubmi politických strán, najmä v prioritných oblastiach, ktoré sledujem. Tie totiž boli aj obsahom povolebných rozhovorov s politickými stranami,“ uviedla prezidentka.

Dodala však, že rozumie situácii, v ktorej vyhlásenie vzniká. Pripomína dôležitosť jeho obsahu po skončení krízy spôsobenej koronavírusom.

„Doposiaľ nemám z úradu vlády znenie programového vyhlásenia vlády a nie je zatiaľ k dispozícii ani verejnosti. Priestor na širšiu odbornú a politickú diskusiu navrhovaných opatrení už teda nebude,“ uzavrela prezidentka.

Viac k témam: Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), minister spravodlivosti SR, minister vnútra SR, prezident Slovenskej republiky, programové vyhlásenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputovú zaujíma obsah programového vyhlásenia, priestor na odbornú diskusiu nebude dostatočný © SITA Všetky práva vyhradené.


Top