Home > Šport > Hokej > Čajkovský prispel asistenciou k triumfu Dinama Moskva, v play-off KHL aj výhra Avangardu

MOSKVA 27. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový reprezentant v službách Dinama Moskva Michal Čajkovský si v stredajšom druhom stretnutí štvrťfinále Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2018/2019 na ľade Jokeritu Helsinki pripísal jeden kanadský bod za gólovú asistenciu. Dinamo po triumfe v úvodnom zápase uspelo aj v stredu, keď zvíťazilo tesne 3:2.

Hokejisti Lokomotivu Jaroslavľ vyhrali aj v druhom domácom stretnutí s HK Soči, keď v stredu triumfovali 3:0. Góly padali len v úvode prvej a druhej tretiny. Na otvárací gól Georgija Ivanova z tretej minúty nadviazali hneď skraja prostrednej časti Rušan Rafikov a Daniil Apalkov.

Hráči Salavatu Julajev Ufa zvíťazili v druhom stretnutí štvrťfinále Východnej konferencie na ľade Metallurgu Magnitogorsk 4:1 a vyrovnali stav série na 1:1.

Ufe vyšiel najmä vstup do stretnutia, keď už v 9. min viedla 2:0. V prostrednej časti hry pridali hostia ďalšie dva góly. Jediný presný zásah Magnitogorska zariadil v 53. min v presilovke český útočník Michal Bulíř.

Play-off KHL – štvrťfinále konferencií

hrá sa na štyri víťazstvá:

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Lokomotiv Jaroslavľ – HK Soči 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) – stav série: 2:0
Góly: 3. Ivanov, 21. Rafikov, 23. Apalkov

Jokerit Helsinki – Dinamo Moskva 2:3 (1:2, 0:1, 1:0) – stav série 0:2
Góly: 10. Nicklas Jensen, 45. O’Neill – 16. Zackrisson (ČAJKOVSKÝ), 18. Indrašis, 29. Koivisto

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Mettalurg Magnitogorsk – Salavat Julajev Ufa 1:4 (0:2, 0:2, 1:0) – stav série 1:1
Góly: 53. Bulíř – 4. Omark, 9. Majorov, 34. Hartikainen, 38. Kemppainen

Avangard Omsk – AK Bars Kazaň 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)
Góly: 27. a 60. Širokov, 9. Košelev, 12. Michejev, 35. Beck, 49. Stalberg – 31. a 57. Postma, 32. Sekáč

Viac k témam: Ak Bars Kazaň, Avangard Omsk, Dinamo Moskva, HK Soči, Jokerit Helsinki, KHL Kontinentálna hokejová liga, Lokomotiv Jaroslavľ, Mettalurg Magnitogorsk, Salavat Julajev Ufa
Zdroj: Webnoviny.sk – Čajkovský prispel asistenciou k triumfu Dinama Moskva, v play-off KHL aj výhra Avangardu © SITA Všetky práva vyhradené.