Home > Šport > KHL > Čajkovského asistencia nepomohla Dinamu Moskva, Magnitogorsk s vysokou prehrou v play-off KHL

MOSKVA 1. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti Jokeritu Helsinki zvíťazili v piatkovom treťom stretnutí štvrťfinále Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2018/2019 na ľade Dinama Moskva 3:2 po predĺžení.

Hrdinom zápasu bol fínsky útočník Sakari Manninen, ktorý necelých päť minút pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal a v 65. min aj rozhodol o triumfe hostí. V drese domáceho tímu si o jednu asistenciu zlepšil štatistiky slovenský obranca Michal Čajkovský, ale tentoraz sa netešil z víťazstva. Napriek tomu má Dinamo Moskva lepšie rozohranú štvrťfinálovú sériu, keď vedie 2:1 na zápasy.

V úvodnom piatkovom dueli triumfovali hráči Salavatu Julajev Ufa nad Metallurgom Magnitogorsk 5:1. Domáci mali vynikajúci vstup do stretnutia. Už na konci 4. min striedal hosťujúci brankár Vasilij Košečkin, pretože v rozpätí 65 sekúnd ho prekonali Linus Omark, Teemu Hartikainen a Alexandr Kadejkin. Prvé dejstvo sa napokon skončilo výsledkom 5:0, keďže do streleckej listiny sa zapísali aj Maxim Rybin a Joonas Kemppainen.

Magnitogorsk mal jasnú streleckú prevahu, Juhu Metsolu však prekonal iba raz, a tak prehráva vo štvrťfinálovej sérii s Ufou 1:2 na zápasy. Postupový mečbal si vybojoval len Avangard Omsk, ktorý po dvoch domácich triumfoch zvíťazil na ľade obhajcu Gagarinovho pohára Ak Bars Kazaň 4:1.

Play-off KHL – štvrťfinále konferencií

hrá sa na štyri víťazstvá

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Salavat Julajev Ufa – Mettalurg Magnitogorsk 5:1 (5:0, 0:0, 0:1) – stav série 2:1
Góly: 3. Omark, 4. Hartikainen, 4. Kadejkin, 13. Rybin, 20. Kemppainen – 58. D. Zajcev

Ak Bars Kazaň – Avangard Omsk 1:4 (1:1, 0:1, 0:2) – stav série 0:3
Góly: 16. Klinkhammer – 20. a 36. Zernov, 42. K. Semionov, 47. Košelev

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

HK Soči – Lokomotiv Jaroslavľ 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0) – stav série 1:2
Góly: 54. a 62. Altybarmakjan, 29. Collins – 17. Sannikov, 34. S. Kronwall
Martin Bakoš (HK Soči) odohral 14:58 min, 2 strely

Dinamo Moskva – Jokerit Helsinki 2:3 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1) – stav série 2:1
Góly: 30. Brjukvin, 36. Igumnov – 56. a 65. Manninen, 33. Jormakka
Michal Čajkovský (Dinamo Moskva) odohral 12:23 min, 1 asistencia, 3 strely

Viac k témam: Ak Bars Kazaň, Avangard Omsk, Dinamo Moskva, HK Soči, Jokerit Helsinki, KHL, Lokomotiv Jaroslavľ, Mettalurg Magnitogorsk, Salavat Julajev Ufa
Zdroj: Webnoviny.sk – Čajkovského asistencia nepomohla Dinamu Moskva, Magnitogorsk s vysokou prehrou v play-off KHL © SITA Všetky práva vyhradené.