Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Bývalá štátna tajomníčka Jankovská ide na slobodu, dôvody kolúznej väzby pominuli

Bývalá štátna tajomníčka Jankovská ide na slobodu, dôvody kolúznej väzby pominuli

Zdieľaj tento článok

26.5.2021 (Webnoviny.sk) – Dozorový prokurátor kauzy známej ako Fatima v stredu 26. mája príkazom prepustil obvinenú bývalú štátnu tajomníčku Moniku J. z väzby. Ako informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan, dôvod kolúznej väzby vo vzťahu k jej osobe podľa prokurátora pominul.


„Úrad špeciálnej prokuratúry v tejto súvislosti pripomína, že starostlivo a dôkladne posudzuje existenciu dôvodov väzby u každej jednej obvinenej osoby, ako aj zákonné možnosti jej nahradenia. V posudzovanom prípade sa preto konštatuje, že dôvod na ďalšie väzobné stíhanie obvinenej pominul,“ povedal Skladan.


Moniku J. a bývalého sudcu Richarda M. zadržali v marci 2020 v rámci akcie Búrka, ktorá bola zameraná na korupčnú trestnú činnosť sudcov. Moniku J. po prepustení z väzby Špecializovaným trestným súdom vzal do väzby Krajský súd v Trnave.

Dôvodom je kauza známa ako Fatima. Podľa obvinenia Monika J. pomohla v minulosti získať členovi skupiny sýkorovci Petrovi Čongrádymu nehnuteľnosť v Trenčíne za úplatok tri milióny slovenských korún.

Viac k témam: kolúzna väzba, prepustenie z väzby, súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalá štátna tajomníčka Jankovská ide na slobodu, dôvody kolúznej väzby pominuli © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top