Ste tu
Home > Spravodajstvo > POSLANEC BULLA VYZVAL PRIMÁTORA, ABY ZVÁŽIL ZOTRVANIE VO SVOJEJ FUNKCII

POSLANEC BULLA VYZVAL PRIMÁTORA, ABY ZVÁŽIL ZOTRVANIE VO SVOJEJ FUNKCII

Mestský úrad Trebišov

Dňa 20. júla 2016 sa uskutočnilo 7. mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva. V programe bolo viacero zaujímavých bodov. Jedným z nich bola aj dohoda o urovnaní so spoločnosťou Blika.

 Rokovanie o Blike – začarovaný kruh. Alebo trojuholník?

Predkladateľom návrhu dohody o urovnaní medzi mestom Trebišov a spoločnosťou Blika bol primátor, PhDr. Marek Čižmár. Podľa jeho slov ide zo strany spoločnosti Blika o konečný návrh a je v jej záujme dohodnúť sa.

Rovnako adresovali informácie o tom, prečo sa rozhodli ukončiť pôsobenie v našom priemyselnom parku. Odvolávali sa na nefunkčnosť zmlúv a opätovne sa vyhradili aj voči problémom s dodávkou elektriny.

Zo strany mesta bolo spoločnosti Blika oznámené, nech predloží návrh, ktorý bude akceptovateľný poslancami mestského zastupiteľstva. Stalo sa, avšak poslanci sa s prvotným návrhom nestotožnili, na čo mesto reagovalo opätovným oznámením Blike, že očakáva prijateľný návrh zo strany spoločnosti.

Blika sa však ohradila, že pôvodný návrh je konečný a nebudú sa predkladať žiadne ďalšie návrhy, naopak, očakáva stanovisko zo strany mestského zastupiteľstva. Primátor tak predložil návrh dohody o urovnaní na schválenie.

Rokovanie plné emócií

Poslanec Ing. Ľubomír Bulla sa odvolával na predvolebnú kampaň súčasného primátora mesta a apeloval na vedenie mesta s otázkou, kde sú sľubovaní noví investori a ďalšie pracovné miesta. Načrtol aj fakt, že za bývalého vedenia mesta sme mali priemyselný park prázdny, teraz je však ešte prázdnejší.

Primátor mesta, PhDr. Marek Čižmár sa ohradil a poznamenal, že v súčasností prebiehajú rokovania s agentúrou Sario (agentúra zaoberajúca sa podporou investičných projektov domácich a zahraničných investorov, pozn. red.) a Ministerstvom hospodárstva v snahe opäť naplniť priemyselný park.

Poslanci sa pýtali primátora na jeho názor, ten ho však nepovedal

Poslanec mestského zastupiteľstva, Ing. Kolesár sa opýtal primátora, či on osobne súhlasí s týmto návrhom. Ten sa následne vyjadril, že v tejto veci bude plne rešpektovať zastupiteľstvo a z tohto dôvodu bol označený za niekoho, kto nemá vlastný názor, aj keď je predkladateľ návrhu.

Poslanec Ing. Kolesár zároveň pokračoval, či je normálne aby mesto spoločnosti Blika odpustilo 479 000 € z nájomného, len preto, aby bol už v tejto veci pokoj.

Pridala sa aj poslankyňa JUDr. Pašková, ktorá rovnako vyjadrila znepokojenie nad tým, že osoba primátora nemá v tejto závažnej veci vlastný názor. Primátor mesta poznamenal, že ani on nevidí tento návrh ako ideálny pre mesto, ale poslanci dobre vedia, že v takejto veci neexistujú dobré návrhy. Zároveň však dodal, prečo sa ho poslanci neopýtali na názor aj počas procesu schvaľovania rozpočtu mesta.

Ing. Bulla vyzval primátora, aby zvážil zotrvanie vo svojej funkcii

Po tejto výmene názorov zaujal jasné stanovisko poslanec za hnutie Trebišov Nahlas, Ing. Bulla, ktorý vyzval primátora mesta, aby zvážil zotrvanie vo svojej funkcii.

Celú vec prakticky uzavrel svojim vyjadrením poslanec Ing. Kolesár. Vyzval primátora, aby rokoval a nie posielal listy. Zároveň vyjadril presvedčenie, že právnik, ktorý v súčasnosti zastupuje v týchto veciach mesto Trebišov, ešte súdny spor neprehral.

 Hlasovanie prinieslo očakávaný výsledok. Proti návrhu hlasovalo 8 poslancov, zdržali sa až 13-ti.

kalendar_jul2016

Redakcia
Redakcia
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top