Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Bugár označil novelu potratového zákona od OĽaNO za prepracovanú, ale pri hlasovaní sa pomýlil

Bugár označil novelu potratového zákona od OĽaNO za prepracovanú, ale pri hlasovaní sa pomýlil

25.9.2019 (Webnoviny.sk) – Podpredseda Národnej rady SR a predseda koaličnej strany Most-Híd Béla Bugár sa v stredu v parlamente ospravedlnil poslancom z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ktorí do parlamentu predložili novelu zákona o umelom prerušení tehotenstva.

V nej navrhovali, aby sa žene, ktorá požiada o utajený pôrod, priznal nárok na nemocenské už od 21. týždňa tehotenstva. Okrem toho chceli zaviesť tehotenský príspevok od 12. týždňa tehotenstva až do odchodu na materskú dovolenku.

„Pri hlasovaní som sa pomýlil. Chcel som hlasovať za tento návrh, pretože bol podľa mňa dobre prepracovaný,“ povedal v pléne Bugár. Ak by predseda Most-Híd hlasoval za, novela zákona by prešla do druhého čítania, keďže jej chýbal jeden hlas.

Viac k témam: nemocenské dávky, pôrod
Zdroj: Webnoviny.sk – Bugár označil novelu potratového zákona od OĽaNO za prepracovanú, ale pri hlasovaní sa pomýlil © SITA Všetky práva vyhradené.

Top