Ste tu
Home > Veda a technika > Britský protimonopolný úrad prešetruje obchod s aplikáciami firmy Apple

Britský protimonopolný úrad prešetruje obchod s aplikáciami firmy Apple

Zdieľaj tento článok

4.3.2021 (Webnoviny.sk) – Britské úrady začali prešetrovať, či obchod s aplikáciami firmy Apple App Store nemá dominantné postavenie, ktoré tlmí konkurenciu a poškodzuje spotrebiteľov. Britský Úrad pre hospodársku súťaž a trhy (CMA) vo štvrtok oznámil, že prešetruje „podozrenia z porušenia zákona o hospodárskej súťaži” firmou Apple.


Prešetrovanie sčasti vyvolali sťažnosti developerov aplikácií, že Apple im dovoľuje distribuovať ich aplikácie pre užívateľov iPhonov a iPadov len cez App Store. Úrad pre hospodársku súťaž a trhy uviedol, že bude posudzovať, či Apple má „dominantné postavenie” pri distribúcii aplikácií pre zariadenia Apple vo Veľkej Británii.


Ak CMA dospeje k záveru, že Apple takéto postavenie má, tak preskúma, či firma „uplatňuje voči developerom neférové podmienky brániace súťaži”, ktoré vedú k menšiemu výberu alebo vyšším cenám pre spotrebiteľov.

Spoločnosť Apple uviedla, že britskému Úradu pre hospodársku súťaž a trhy rada vysvetlí pravidlá App Store. Firma konštatovala, že App Store je „bezpečným a dôveryhodným miestom pre zákazníkov” a „skvelou obchodnou príležitosťou pre developerov”.

Viac k témam: aplikácia, bezpečnosť, developer, monopol
Zdroj: Webnoviny.sk – Britský protimonopolný úrad prešetruje obchod s aplikáciami firmy Apple © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top