Ste tu
Home > Správy > Britský parlament bude rokovať o zrušení brexitu, petíciu podpísal rekordný počet ľudí

Britský parlament bude rokovať o zrušení brexitu, petíciu podpísal rekordný počet ľudí

Zdieľaj tento článok

LONDÝN 26. marca (WebNoviny.sk) – Dolná komora britského parlamentu bude budúci pondelok rokovať o úplnom zrušení brexitu a zotrvaní krajiny v Európskej únii.


Tento bod programu sa pritom nedostane na rokovanie parlamentu z iniciatívy niektorej z politických strán, ale občanov, ktorí za zrušenie brexitu spísali petíciu a poslali ju do parlamentu. Petíciu do utorka podpísalo 5,7 milióna obyvateľov Veľkej Británie, čo je podľa údajov dolnej komory britského parlamentu historický rekord.


Podľa britských zákonov sa musí britský parlament zaoberať akoukoľvek petíciou, ktorú mu občania pošlú, ak je pod ňou najmenej 100-tisíc podpisov. Nemusí však o požiadavkách v nej obsiahnutých hlasovať.

V pondelok bude britský parlament rokovať aj o ďalších dvoch petíciách – hoci tie majú omnoho menej signatárov. Pôjde o petíciu za nové referendum o brexite, pod ktorou je 120-tisíc podpisov, a petíciu za vystúpenie z únie bez dohody, pod ktorú sa podpísalo 140-tisíc Britov.

Viac k témam: Brexit, Európska únia, petícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Britský parlament bude rokovať o zrušení brexitu, petíciu podpísal rekordný počet ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top