Ste tu
Home > Správy > Svet > Briti už pravdepodobne nebudú musieť nosiť rúška, minister sa spolieha na ich zodpovednosť

Briti už pravdepodobne nebudú musieť nosiť rúška, minister sa spolieha na ich zodpovednosť

Zdieľaj tento článok

4.7.2021 (Webnoviny.sk) – Anglicko pravdepodobne onedlho zruší požiadavku na nosenie rúšok, povedal v nedeľu britský minister pre bývanie, obce a miestnu správu Robert Jenrick.


Teraz smerujeme do obdobia, v ktorom nebudú právne obmedzenia, štát Vám nebude hovoriť, čo máte robiť, ale budete chcieť uplatňovať určitý stupeň osobnej zodpovednosti a úsudku, takže rôzni ľudia dospejú k rôznym záverom vo veciach, ako sú rúška,” vyjadril sa minister pre televíznu stanicu Sky News.


Viac o téme: Koronavírus

Niektorí lekári vyjadrujú obavy z ďalšieho zmierňovania reštrikcií, keďže počet infekcií koronavírusom v Británii stúpa, predovšetkým pre nákazlivejší delta variant. Napriek rastu počtu nových infekcií však nenastalo zvýšenie počtu hospitalizácií a úmrtí. Predstavitelia verejného zdravotníctva to pripisujú úspešnému vakcinačnému programu vo Veľkej Británii. Takmer 86 percent dospelej populácie krajiny totiž už dostalo aspoň jednu dávku vakcíny a 63,4 percenta dospelej populácie je už úplne zaočkovaných.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii
Zdroj: Webnoviny.sk – Briti už pravdepodobne nebudú musieť nosiť rúška, minister sa spolieha na ich zodpovednosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top