Ste tu
Home > Správy > Svet > Británia chce vylepšiť svoj jadrový arzenál, obáva sa technologických hrozieb i teroristických útokov

Británia chce vylepšiť svoj jadrový arzenál, obáva sa technologických hrozieb i teroristických útokov

16.3.2021 (Webnoviny.sk) – Spojené kráľovstvo plánuje zvýšiť počet jadrových hlavíc o 40 % zo súčasných 180 na 260. Vyplýva to z dokumentu britskej vlády o bezpečnostnej a zahraničnej politike krajiny. O podrobnostiach informoval web The Guardian.


Ako uvádza 100-stranový dokument, Briti chcú doplniť nukleárne zásoby, pretože existuje množstvo „technologických a doktrinálnych hrozieb“. Varuje tiež pred možnosťou teroristického útoku na britskom území pred rokom 2030 pomocou chemických, biologických, rádiologických alebo jadrových zbraní.


Aktivisti však upozorňujú, že v čase, keď sa svet snaží vymaniť z pandémie koronavírusu, by krok Británie mohol spôsobiť začiatok nových pretekov v jadrovom zbrojení. Tvrdia, že Spojené kráľovstvo nepotrebuje zbytočne vynakladať prostriedky na zbrane hromadného ničenia.

Viac k témam: biologická bezpečnosť, jadrové zbrane, zahraničná politika
Zdroj: Webnoviny.sk – Británia chce vylepšiť svoj jadrový arzenál, obáva sa technologických hrozieb i teroristických útokov © SITA Všetky práva vyhradené.


Top