Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Brezno zaviedlo novú službu, vodiči môžu zaplatiť za parkovanie aj cez SMS správu

Brezno zaviedlo novú službu, vodiči môžu zaplatiť za parkovanie aj cez SMS správu

BANSKÁ BYSTRICA 21. marca (WebNoviny.sk) – Zaslaním krátkej textovej správy zo svojho mobilného telefónu už môžu zaparkovať návštevníci a obyvatelia Brezna. Ako uvádza stránka mesta, k parkovaniu okrem parkovacích automatov a mobilnej aplikácie Parkio pribudlo aj platenie parkovného cez SMS.


Éra inteligentného parkovania

Breznianska samospráva zdôvodňuje novú službu tým, že túto formu úhrady preferuje čoraz viac vodičov na Slovensku. „Som veľmi rád, že sa nám v Brezne podarilo začať éru inteligentného parkovania. Verím, že tento ústretový krok samosprávy ocenia naši obyvatelia aj turisti,“ konštatoval primátor Tomáš Abel.


Výhodou platenia za parkovanie prostredníctvom SMS je komfort pre vodiča, a to najmä rozšírenie súčasných možností kúpenia parkovacích lístkov a jednoduchá platba.

Vodičom príde aj upozorňujúca SMS

Služba je dostupná u všetkých slovenských mobilných operátorov, samotné spoplatnenie je buď priamo z kreditu zákazníka, alebo prostredníctvom mesačného účtu za mobilné služby vo forme faktúry.

Platba cez SMS je rýchla a navyše 10 minút pred uplynutím platnosti parkovného bude zaslaná upozorňujúca SMS, ktorá vodičovi pripomenie blížiaci sa koniec platnosti zaplateného parkovného. Toto sa dá veľmi jednoducho predĺžiť opätovným zaslaním SMS,“ objasnil Lukáš Jeremiáš z Technických služieb Brezno. Cena za SMS je v cene parkovného.

Viac k témam: parkovanie, sms správy
Zdroj: Webnoviny.sk – Brezno zaviedlo novú službu, vodiči môžu zaplatiť za parkovanie aj cez SMS správu © SITA Všetky práva vyhradené.


Top