Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Brezno začne s plánovaným výrubom stromov, vodičov upozorňuje na dopravné obmedzenia

Brezno začne s plánovaným výrubom stromov, vodičov upozorňuje na dopravné obmedzenia

BANSKÁ BYSTRICA 15. marca (WebNoviny.sk) – Na svahu pri hlavnej ceste z Brezna v smere na obec Beňuš budú od pondelka 18. marca Lesy mesta Brezno vykonávať ťažbu stromov.

Samospráva Brezna na internetovej stránke upozorňuje, aby obyvatelia do mesta cestovali s časovou rezervou, keďže bude na nevyhnutný čas obmedzovaná doprava.

Plánovaný výrub

Lesy naplánovali výrub stromov na druhú polovicu marca s ukončením prác najneskôr 5. apríla, v závislosti od poveternostných a klimatických podmienok a vždy iba v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00.

Ako ďalej informuje samospráva, ide o spracovanie náhodnej ťažby a zároveň preventívne opatrenie týkajúce sa úseku medzi mestskými časťami Zadné Halny a Bujakovo.

Výrub budú robiť postupne, pričom doprava nebude odklonená, informuje mesto s tým, že vedenie mestských lesov žiada vodičov o trpezlivosť, keďže ide o technologicky náročné a rizikové práce v ochrannom pásme vozovky.

Dopravné obmedzenia

Na práce na tomto frekventovanom úseku bude upozorňovať dočasné dopravné značenie a premávka bude podľa potreby prechodne zastavovaná, nie však na dlhšie ako 10 minút.

Pre zaistenie bezpečnosti pracovníkov mestských lesov môže byť v spomínanom čase v Bujakove vypnuté verejné osvetlenie.

Mesto odporúča občanom naplánovať si cestu do a z Brezna tak, aby sa úplne vyhli čakaniu, alebo ak to nie je možné, tak s nevyhnutnou časovou rezervou.

Viac k témam: dopravné obmedzenia, výrub stromov
Zdroj: Webnoviny.sk – Brezno začne s plánovaným výrubom stromov, vodičov upozorňuje na dopravné obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Top