Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Bratislavské letisko získalo novú linku, do najžiadanejšej destinácie sa bude lietať dvakrát denne

Bratislavské letisko získalo novú linku, do najžiadanejšej destinácie sa bude lietať dvakrát denne

BRATISLAVA 14. januára (WebNoviny.sk) – Do najžiadanejšej letnej destinácie slovenských dovolenkárov, do tureckej Antalye, bude možné v tomto roku prvýkrát cestovať letecky aj individuálne.

Český letecký dopravca Smartwings začne z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave prvý raz prevádzkovať lety do Antalye v rámci pravidelnej linky. Doteraz ich zabezpečoval len ako nepravidelné charterové lety pre cestovné kancelárie, informovalo v pondelok bratislavské letisko.

Top destinácia

Nová pravidelná linka Smartwings z Bratislavy do Antalye bude v prevádzke od 30. mája 2019 dvakrát denne, teda štrnásťkrát týždenne.

Turecká Antalya je dlhodobo top leteckou destináciou Slovákov počas leta. Z nej sa Slováci prepravujú do obľúbených tureckých letovísk. Vlani do Antalye a z nej cestovalo približne 150 tisíc slovenských dovolenkárov,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková. Z Bratislavy letelo do Antalye o 57 percent viac dovolenkárov ako v rekordnom roku 2017.

Nepravidelné lety

Smartwings bude počas letnej dovolenkovej sezóny, od mája do októbra, prevádzkovať z Bratislavy dvanásť pravidelných liniek.

Okrem Antalye bude možné letieť tiež na grécke ostrovy Kréta (Heraklion), Rodos, Korfu, Zakyntos, do španielskej Malagy a na Malorku, do talianskej Lamezia Terme a Olbie, do bulharského Burgasu, do Larnaky na Cypre a do Catanie na Sicílii.

Okrem pravidelných liniek bude spoločnosť Smartwings zo slovenských letísk prevádzkovať tiež charterové lety, napríklad, do destinácií v Egypte, na Kapverdské ostrovy, v Grécku, Taliansku či Španielsku,“ uviedla hovorkyňa Smartwings Vladimíra Dufková. Nepravidelné charterové lety si objednávajú od leteckých dopravcov cestovné kancelárie pre svojich dovolenkárov.

Viac k témam: Antalye, letecká doprava, Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, Smartwings
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavské letisko získalo novú linku, do najžiadanejšej destinácie sa bude lietať dvakrát denne © SITA Všetky práva vyhradené.

Top