Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Bratislavčania si môžu nechať bezplatne otestovať vodu z domácich studní, musia ale dodržať postup

Bratislavčania si môžu nechať bezplatne otestovať vodu z domácich studní, musia ale dodržať postup

Zdieľaj tento článok

BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) – Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) aj tento rok bezplatne otestuje vzorky vody z domácich studní. Informuje o tom na svojej webovej stránke. Analýza sa zameria na množstvo dusičnanov a celkovú tvrdosť vody.


Pri odbere treba dodržať postup

Pri odbere vody by mali občania dodržiavať postup, ktorý BVS uvádza na svojom portáli. Vodu treba nechať dve až päť minút odtiecť dostatočne silným prúdom a odobrať do vypláchnutej nádoby, ktorá nepresahuje objem pol litra.


Fľašu naplniť až po okraj tak, aby nad vrchnákom nebol takmer žiadny vzduch a uzavrieť. Spoločnosť odporúča použiť trojdecovú plastovú fľašu, sklenené fľaše nebudú akceptovať.

Takéto vzorky môžu záujemcovia priniesť v stredu 20. marca od 8:00 do 16:00 do priestorov laboratórií BVS na Bojnickej ulici č. 6 v Bratislave.

Kompletný rozbor je spoplatnený

Výsledky testu budú dostupné na internetovej stránke BVS alebo v call centre podniku. Tento orientačný rozbor neskúma, či voda zo studne dosahuje kvalitu pitnej vody. Kompletný rozbor je spoplatnený a možno si ho objednať písomne alebo telefonicky.

Podľa hovorcu BVS Jána Pálffyho podnik v roku 2017 skontroloval 1 395 vzoriek vody zo studní. Minulý rok počet vzoriek klesol na 1 134.

Viac k témam: BVS Bratislavská vodárenská spoločnosť, pitná voda, voda
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavčania si môžu nechať bezplatne otestovať vodu z domácich studní, musia ale dodržať postup © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top