Home > Šport > KHL > Brankár Hudáček opäť vychytal triumf Spartaka, v play-off KHL aj neuveriteľný obrat Astany

MOSKVA 28. februára (WebNoviny.sk) – Hokejisti Spartaka Moskva s Júliusom Hudáčkom v bránke prekvapivo zvíťazili aj v druhom stretnutí štvrťfinále Západnej konferencie v play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade SKA Petrohrad.

Spartak prehrával 0:2

Hostia vo štvrtok triumfovali tesne 3:2. Domáci po polovici stretnutia viedli už o dva góly, no Spartak zásahmi Dmitrija Kalinina, Iľju Talalujeva a Martiňša Karsumsa otočil skóre stretnutia vo svoj prospech. Posledný menovaný skúsený útočník rozhodol o triumfe tímu z Moskvy iba päť sekúnd pred záverečnou sirénou. Slovenský gólman v bránke Spartaka predviedol 32 úspešných zákrokov.

Tešil sa aj druhý moskovský klub, tím CSKA takisto zvládol aj druhý domáci duel štvrťfinále a zdolal Viťaz Podoľsk jednoznačne 6:2. Hostia síce po úvodnej dvadsaťminútovke viedli gólom Pavla Černova, hráči CSKA však štyrmi gólmi v druhej tretine definitívne strhli misky váh na svoju stranu. Z moskovského tímu sa darilo najmä dvojici Nikita Nesterov (1+3) a Michail Grigorenko (2+1).

Dokonalý obrat Astany

Avtomobilist Jekaterinburg uspel v druhom domácom stretnutí štvrťfinále Východnej konferencie, keď zdolal Traktor Čeľabinsk 4:2.

Po prvej tretine bol stav stretnutia ešte nerozhodný, no v prostrednej časti hry odskočil Avtomobilist na rozdiel dvoch gólov zásluhou presilovkového zásahu Nigela Dawesa, na ktorý nadviazal gólom vo vlastnom oslabení Anatolij Golyšev. V záverečnej dvadsaťminútovke oba tímy skórovali ešte raz, to na triumfe Jekaterinburgu už nič nezmenilo.

V druhom zápase po sebe uspeli aj hráči Barysu Astana, ktorí triumfovali nad hokejistami NIžného Novgorodu 5:4 po predĺžení. Hostia pritom v 27. min viedli 4:0. Barys v prostrednom dejstve znížil na rozdiel dvoch gólov a v 58. min vyrovnal v presilovej hre Matt Frattin. Dokonalý obrat dokončil v predĺžení kazašský reprezentačný útočník Roman Starčenko.

CSKA Moskva – Viťaz Podoľsk 6:2 (0:1, 4:0, 2:1) – stav série 2:0
Góly: 25. a 44. Grigorenko, 30. Okulov, 33. Nesterov, 37. Naumenkov, 51. Marčenko – 19. Černov, 46. Rendulič

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Barys Astana – Torpedo Nižnij Novgorod 5:4 po predĺžení (0:2, 2:2, 2:0 – 1:0) – stav série 2:0
Góly: 29. Sagadejev, 33. Ševčenko, 55. Dietz, 59. Frattin, 62. Starčenko – 2. Volčenkov, 19. Varnakov, 21. Sabolič, 27. Iľin

Avtomobilist Jekaterinburg – Traktor Čeľabinsk 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) – stav série 2:0
Góly: 3. Obidin, 29. Dawes, 32. Golyšev, 58. Kučerjavenko – 20. Želdakov, 59. Glinkin

Viac k témam: Avtomobilist Jekaterinburg, Barys Astana, CSKA Moskva, KHL Kontinentálna hokejová liga, SKA Petrohrad, Spartak Moskva, Torpedo Nižnij Novgorod, Traktor Čeľabinsk, Viťaz Podoľsk
Zdroj: Webnoviny.sk – Brankár Hudáček opäť vychytal triumf Spartaka, v play-off KHL aj neuveriteľný obrat Astany © SITA Všetky práva vyhradené.