Ste tu
Home > Cyklistika > Bouhanni hlási návrat, bude súperom Sagana v špurtoch na Okolo Kalifornie

Bouhanni hlási návrat, bude súperom Sagana v špurtoch na Okolo Kalifornie

PARÍŽ 26. apríla (WebNoviny.sk) – Francúzsky cyklistika Nacer Bouhanni bude súperom Petra Sagana v špurtérskych koncovkách etáp na pretekoch Okolo Kalifornie (12. – 18. mája).

Nadmerná fyzická a mentálna únava

Dvadsaťosemročný Bouhanni musel začiatkom apríla odstúpiť z pretekov nižšej kategórie Circuit of Sarthe vo Francúzsku.

Ako dôvod uviedol nedostatok energie. Následné testy odhalili, že trpí nedostatkom magnézia. Už vlani podstúpil testy, ktoré poukázali na nadmernú fyzickú i mentálnu únavu. Vedenie tímu Cofidis ho postavilo mimo súťažného pelotónu až do začiatku pretekov v Kalifornii.

Cieľom štart na Tour de France

Bouhanni podľa vlastných slov nesúhlasil s rozhodnutím vedenia tímu. Jeho cieľom je byť súčasťou zostavy, ktorá sa predstaví na tohtoročnej Tour de France. Vlani na „Starej dáme“ neštartoval. Napriek sklamaniu sa následne dočkal etapového triumfu na španielskej Vuelte.

Tímový manažér Cofidisu Cédric Vasseur potvrdil pre francúzsky denník L’Equipe, že dobré výsledky v Kalifornii môžu Bouhannimu pomôcť dostať sa do zostavy tímu pre najprestížnejšie preteky v sezóne. Informácie priniesol portál cyclingnews.com.

Viac k témam: Cofidis, Okolo Kalifornie
Zdroj: Webnoviny.sk – Bouhanni hlási návrat, bude súperom Sagana v špurtoch na Okolo Kalifornie © SITA Všetky práva vyhradené.

Top