Ste tu
Home > Správy > Svet > Borisa Johnsona znepokojuje indický variant koronavírusu, v Británii sa stúpa počet prípadov

Borisa Johnsona znepokojuje indický variant koronavírusu, v Británii sa stúpa počet prípadov

Zdieľaj tento článok

13.5.2021 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Boris Johnson vyjadril znepokojenie z toho, že v Spojenom kráľovstve rastie počet prípadov variantu koronavírusu, ktorý prvýkrát identifikovali v Indii. Vyjadril sa tak vo štvrtok po tom, ako štúdia univerzity Imperial College London ukázala, že indický variant vírusu sa v Anglicku čoraz viac šíri pred blížiacim sa ďalším zmiernením reštrikcií.


Je to znepokojujúci variant,” povedal Johnson. „Chceme zabezpečiť, že prijmeme všetky preventívne kroky,” povedal britský premiér.


Viac o téme: Koronavírus

Univerzita Imperial College London v najnovšej správe uviedla, že celkovo počet prípadov koronavírusu v Anglicku klesol najnižšie od augusta minulého roka po striktnom lockdowne a úspešnej distribúcii vakcín. Univerzita však upozornila, že pozorne by sa mal monitorovať indický variant. Tento variant tvoril 7,7 percenta zo 127-tisíc infekcií odhalených od 15. apríla do 3. mája. Profesor Steven Riley uviedol, že nie je jasné, či indický variant je nákazlivejší, ale varoval, že také riziko existuje.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii
Zdroj: Webnoviny.sk – Borisa Johnsona znepokojuje indický variant koronavírusu, v Británii sa stúpa počet prípadov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top