Home > Šport > <i class="fa fa-play" aria-hidden="true"></i> TREBIŠOVČAN BONDRA ZAŽIARIL ZA MOROM ŠTYROMA BODMI

TREBIŠOVČAN BONDRA ZAŽIARIL ZA MOROM ŠTYROMA BODMI

radovan bondra

Rodák z Trebišova, Radovan Bondra, ktorý v tejto sezóne brázdi ľady juniorskej zámorskej súťaže Western Hockey League (WHL) v službách Vancouveru Giants, sa zaskvel hattrickom a jednou asistenciou.

Domáci Giants vďaka štyrom bodom Radovana Bondru zvíťazili v domácom súboji proti Prince Albert Raiders presvedčivo 5:3. Trebišovčan Bondra okrem toho že zaznamenal štyri body za tri góly a jednu asistenciu si do tabuľky pravdy pripísal aj štyri plusové body.

Prečítaj si: Na tréningu Trebišovčanov sa objavil aj Radovan Bondra

Stále iba devätnásťročný krídelník a odchovanec trebišovského hokeja v 7. min prvej tretiny najprv otvoril skóre a o necelé štyri minúty pridal z trestného strieľania tretí gól svojho tímu. V druhej tretine potom Bondra asistoval pri štvrtom góle Giants a v tretej časti hry v 49. min upravil už na priebežných 5:1 pre domácich.

Bondra má výborne rozbehnutú sezónu

Radovan Bondra už teraz prekonal svoju štatistiku strelených gólov z uplynulej sezóny. Vtedy na 15 gólov potreboval 58 zápasov, v prebiehajúcej sezóne dokázal streliť už 16 gólov, stačilo mu však iba 22 zápasov.

Bondra k 16 gólom pridal v 22 zápasoch aj 9 asistencií. V konečnom zúčtovaní má na svojom konte 25 bodov, čo robí priemer viac ako bod na zápas. V rámci celej súťaže WHL mu v tabuľke produktivity patrí  24. miesto, v tabuľke strelcov tróni na 6. mieste spolu s ďalšími dvoma hráčmi.

Zdroj: šport.sk