Ste tu
Home > Spravodajstvo > BOL OPITÝ A SADOL SI ZA VOLANT, HOCI MAL ZÁKAZ

BOL OPITÝ A SADOL SI ZA VOLANT, HOCI MAL ZÁKAZ

opitý vodič za volantom
Zdieľaj tento článok

Šofér pod vplyvom alkoholu v Kráľovskom Chlmci (okres Trebišov) sa pokúsil ujsť policajtom po tom, čo ho zastavili. Chcel ujsť do svojho domu, hliadka ho však chytila a zabránila mu v tom.


Opitý šoféroval

Po vykonaní dychovej skúšky bola u vodiča vozidla zn. Škoda Octavia potvrdená prítomnosť alkoholu v krvi. Prístroj ukázal 1,27 promile. Zarážajúci je najmä fakt, že opitý 30-ročný vodič si sadol za volant aj napriek tomu, že od roku 2013 má zákaz viesť motorové vozidlo až po dobu 60 mesiacov.


opitý vodič za volantom
Opitý šoféroval, aj keď mal zákaz na 60 mesiacov

Tentokrát ho už obvinili z marenia výkonu úradného rozhodnutia a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ďalšou zarážajúcou informáciou je počet vodičov, ktorí boli pristihnutí za volantom s alkoholom v krvi. Podľa posledných informácii ich počas januára a februára tohto roku bolo až 153, pričom nad 1 promile ich bolo až 92.

Stále sme toho názoru, že alkohol za volantom je jednoducho neospravedlniteľný.


Zdroj: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top