Ste tu
Home > Ostatné športy > Boj Tatrana Prešov proti výsledku Slovenského pohára pokračuje, majiteľ klubu sa vyhráža žalobami

Boj Tatrana Prešov proti výsledku Slovenského pohára pokračuje, majiteľ klubu sa vyhráža žalobami

PREŠOV 20. apríla (WebNoviny.sk) – Výkonný výbor Slovenského zväzu hádzanej (VV SZH) bude na najbližšom zasadnutí v posledný aprílový deň riešiť aj dve závažné témy z uplynulého obdobia.

Jednou je neúspešné účinkovanie mužskej reprezentácie SR v kvalifikácii ME 2020, v ktorej dvakrát prehralo s Talianskom a prišlo o šancu na postup, druhou je kauza vyvrcholenia Slovenského pohára a s ňou súvisiace odvolanie Tatrana Prešov proti rozhodnutiu športovo-technickej komisie SZH, ktorá zamietla námietku slovenského majstra proti porušeniu pravidiel v „penaltovom“ rozstrele vo finále s MŠK Považská Bystrica.

Majiteľ hrozí žalobami

Nejde len o samotný pohár. V klubovej vitríne ich máme už obdivuhodnú zbierku. Pre nás je to však principiálna vec. Preto tomu nedáme pokoj a využijeme všetky právne možnosti, kým sa Tatran Prešov nedočká pravdy a spravodlivého rozuzlenia. Predpokladáme totiž, že výkonný výbor SZH, ktorý si za mesiac po pohárovom finále nenašiel čas problém riešiť a rozhodnúť, potvrdí koncom tohto mesiaca zamietnutie našej námietky, ako to spravila ŠTK SZH.“

„Za predpokladaného záporného stanoviska VV SZH využije Tatran Prešov všetky právne možnosti a postupy počnúc Európskou hádzanárskou federáciou, podaním žaloby na Športový arbitrážny súd v švajčiarskom Lausanne a zároveň s tým pôjdu aj civilné žaloby v rámci vnútroštátneho právneho poriadku,“ netají majiteľ prešovského klubu svoje ďalšie plánované kroky, ktoré uviedol v regionálnom denníku Korzár.

Boj Prešovčanov proti SZH teda rozhodne neutícha, na čo v konečnom dôsledku dopláca slovenská hádzaná.

Na neúspech doplatili aj hráči

Chmeliar nezabudol pripomenúť, že na neúspech v Slovenskom pohári doplatili aj hráči Tatrana.

Vinou vlastného výkladu pravidiel hádzanej ľuďmi zo zväzu prišli naši hráči nielen o dohodnuté prémie, ale po prvý raz v novodobej histórii klubu dostali pokuty. Ich výška bola stanovená na úroveň jednomesačných prémií. Tie za mesiac marec, keď sa uskutočnil turnaj Final 4 Slovenského pohára, predstavovali 61-tisíc eur. K tomu treba prirátať uniknutú prémiu 15-tisíc eur za prípadný zisk SP a 40-tisíc eur za triple (zisk SP, prvenstvo v extralige, umiestnenie do 5. miesta v SEHA lige). Dokopy je to 116-tisíc eur, o ktoré po škandalóznom pohárovom verdikte hráči prišli. Aj pätica reprezentantov Slovenska z nášho klubu bola tým obraná pre nich o veľké peniaze. A potom sa niekto čuduje, že sa rozhodli nereprezentovať,“ povedal pre Korzár M. Chmeliar.

Viac k témam: slovenský pohár, Slovenský zväz hádzanej (SZH), Tatran Prešov, žaloba
Zdroj: Webnoviny.sk – Boj Tatrana Prešov proti výsledku Slovenského pohára pokračuje, majiteľ klubu sa vyhráža žalobami © SITA Všetky práva vyhradené.

Top